فهرست
انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
بازدید: 44
بدون دیدگاه

کارمند نمونه و موفق شویم

کارمند نمونه و موفق شویم

ماه ایران: کارمند نمونه و موفق شویم

برای اینکه در محیط کارتان یک کارمند نمونه باشید کافی است که اندکی حرفه ای تر رفتار کنید و از رفتارهای نابجا بپرهیزید.

چگونه یک کارمند نمونه باشیم

رفتار حرفه ای در محیط کار باعث میشود که شما به یک کارمند نمونه و موفق نزد رئیستان تبدیل شوید . رفتار مناسب شما در محیط کار میتواند جایگاهتان را نزد مدیران و همکارانتان بالا ببرد و باعث شود شما هر روز بهتر از روز قبل کار کنید و به کارتان دلبستگی داشته باشید. انجام کار همراه با لذت، دوری از استرس و بدون اینکه به عقربه های ساعت خیره شوید و منتظر پایان ساعت اداری باشید به معنی این است که کارمند نمونه ای هستید و از کارتان لذت می برد.کارمند

کارمند

جدای از یک سری عوامل محیطی و روانشناختی که به عهده مدیریت هر مجموعه است که با رعایت آنها فضای سالم کاری برای کارمندان فراهم آورند خود شما هم می توانید با رعایت برخی موارد ساده عملکرد خود را بهبود ببخشید. کارمند نمونه بودن لزوما به معنای اینکه در نزد رئیس تان کارمند خوبی باشید نیست بلکه به مفهوم آن است که ضمن انجام تمامی وظایفتان عملکرد خود را بهبود ببخشید و از انجام آنچه وظیفه شماست لذت ببرید.

برای اینکه تبدیل به یک کارمند نمونه و با آینده روشن شوید که مدیران و همکاران همگی دوستتان دارند و محیط کار برایتان دلنشین و دوست داشتنی باشد این راهکارها را در طول روز اجرا کنید:

راهکارهایی برای تبدیل شدن به کارمند موفق

در محیط کار حرفه ای رفتار کنید، خنده های بی جا، صحبت کردن با تلفن با صدای بلند، رسیدگی به کارهای شخصی در وقت اداری، شوخی و رفتارهای نابجا، شلختگی و عدم رسیدگی به ظاهر مرتب و آراسته، حسودی و تنگ نظری به همکاران از جمله آفت های بسیار مخرب در محیط کاری است.

یک کارمند موفق در محیط کار از رفتارهای نابجا پرهیز میکند

پشت گوش انداختن کارها و بی علاقگی به انجام وظایف همینطور بی اهمیت دانستن موقعیت محل کار از جمله دیگر مواردی است که می تواند مانع پیشرفت و موفقیت کارمندان شود.

برای اینکه کارمند موفقی شوید باید در محیط کار فعال باشید، به پیشرفت کارها اهمیت دهید، داوطلب شرکت در پروژه ها شوید حتی اگر مجبور به صرف وقت بیشتر از ساعات کاری شوید، به یادگیری علاقه مند باشید و دانش خود را ارتقاء دهید، مطالب جدیدی را که یادمی گیرید به سایر همکاران بویژه تازه واردها آموزش دهید، در جلسات و نشست ها شرکت کنید.

به موقع در محل کار حاضر شوید و از تاخیر برای حضور در شرکت یا خروج از محل کار بدون هماهنگی پرهیز کنید.

در مواقع بحران شرکت را ترک نکنید و حس وفادارای تا خروج از بحران نسبت به محل کارخودتان داشته باشید.

به سلامت خود اهمیت دهید و تغذیه مناسب و کافی داشته باشید در عین حال میز کار خود را هر روز مرتب کنید و از پخش و پلا کردن وسایل پرهیز کنید، مراقب اسناد باشید تا خوراکی یا نوشیدنی بر روی آنها نریزد.

مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید و سعی در جبران آنها داشته باشید، مرتب از مدیر خود تقاضای اضافه حقوق نداشته باشید و به شایعات در محل کار دامن نزنید، با همکاران دعوا نکنید و پشت سر آنها بدگویی و غیبت نکنید، خوش رفتار و مهربان باشید و هرگز دعوا و پرخاشگری نکنید.

با انجام راهکارهای فوق به کارمندی برتر و مورد اعتماد تبدیل می شوید و به سرعت پیشرفت می کنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #