فهرست
انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 13
بدون دیدگاه

پیش بینی مهراب قاسم خانی از روزهایی که برخی مسئولان حسرت مغز را بخورند

پیش بینی مهراب قاسم خانی از روزهایی که برخی مسئولان حسرت مغز را بخورند

ماه ایران: پیش بینی مهراب قاسم خانی از روزهایی که برخی مسئولان حسرت مغز را بخورند

مهراب قاسم خانی به اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره آموزش زبان روسی در مدارس ایران به جای زبان انگلیسی واکنش نشان داد.

مهراب قاسم خانی: بچه من زبان روسى یاد بگیره که بره کجاى دنیا باهاش چیکار کنه؟

مهراب قاسم خانی در واکنش به اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره آموزش زبان روسی در مدارس ایران به جای زبان انگلیسی در اینستاگرام خود چنین نوشت:

یعنى چهار تا تپه هم که قبلیا تو سرعت بالا “ندیده” بودن و رد کرده بودن، این عزیزان با یه هیجانى دارن روش “فتح” میکنن که آدم دهنش باز میمونه… آخه قربونت برم اصلاً درکى از دلیل وجودى زبان دوم و فلسفه آموزشیش دارى که این پیشنهاد رو دادى؟ زبان دوم زبانیه که بر اساس میزان کاربرد و گسترش جهانى انخاب میشه، براى ایجاد ارتباط کلامى بیشتر. یعنى ربطى به رابطه سیاسى شما با آمریکا و انگلیس نداره. در نتیجه شما اگه زبان انگلیسى رو آموزش ندین به آمریکا و انگلیس ضربه نمیزنید. فقط باعث میشد ما و فرزندانمون مثل سیاست خارجیتون هر روز منزوى تر بشیم. باعث میشید نتونیم ارتباط عاطفى و دوستانه و علمى و اقتصادى با بقیه مردم دنیا برقرار کنیم. به جان خودم فهم چیزى به این سادگى نیاز به سیکل نداره، چه برسه به “وزیر آموزش و پرورش” بودن… آخه زبان روسى؟؟ بچه من زبان روسى یاد بگیره که بره کجاى دنیا باهاش چیکار کنه؟؟ مگه میشه این حد از تباهى؟؟؟
پ.ن: میبینم اون روزى رو که روسا طبق روال تاریخى فروختنمون و شما موندین بدون هیچ “پاچه” اى واسه خاروندن و به جاش یه “زبان” دوم بو گرفته جلوتون روى میزه و دارید حسرت یکم “مغز” میخورید.

 

انتقاد مهراب قاسم‌خانی به طرح یادگیری زبان روسی در مدارس

منبع: صفحه شخصی مهراب قاسم خانی

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #