فهرست
انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
بازدید: 28
بدون دیدگاه

واکنش تهیه‌کننده سینما به اختصاص جشنواره‌ای جداگانه برای فیلم اولی‌ها

واکنش تهیه‌کننده سینما به اختصاص جشنواره‌ای جداگانه برای فیلم اولی‌ها

ماه ایران: واکنش تهیه‌کننده سینما به اختصاص جشنواره‌ای جداگانه برای فیلم اولی‌ها

ساداتیان گفت: تا زمانی که سینمای ما به قد و قواره استاندارد لازم نرسیده، رقابت فیلم اولی ها با بقیه فیلمسازان به درستی پیش نمی رود.

سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما درباره برگزاری جشنواره ای مستقل برای فیلم اولی ها در گفتگو با خبرنگاران گفت: به نظرم اتفاق خوبی است، چون فیلم اولی ها ذوق و شوق ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود را دارند و به همان نسبت شوق و ذوق دیده شدن دارند. پس اگر جشنواره ای با چارچوب استاندارد و به درستی برگزار شود، بهترین مکان برای مانور و دیده شدن آنها خواهد بود.

وی افزود: وقتی که قرار است فیلم اولی ها در سینمای ما با پیشکسوت ها رقابت کنند، عقب خواهند افتاد و اذیت می شوند؛ البته این بدین معنی نیست که پیشکسوت های ما مانع پیشرفت و بهتر دیده شدن فیلم اولی های مستعد هستند، بلکه سینمای ما به استاندارد و صنعتی شدن واقعی نرسیده است.

وی ادامه داد: از سویی این صحبت ها لزوما درباره همه فیلم اولی ها نیست؛ چون در همین شرایط، تعداد اندکی هستند که با پیشکسوت ها و فیلم چندمی ها رقابت می کنند و حتی موفق هم می شوند.

این تهیه کننده عنوان کرد: پس تا زمانی که سینمای ما به قد و قواره استاندارد لازم نرسیده، رقابت فیلم اولی ها با بقیه فیلمسازان به درستی پیش نمی رود و بهتر است جشنواره ای جداگانه برای آن ها برگزار شود.

ساداتیان اذعان داشت: البته فقط این اظهار نظر من نیست؛ بلکه بسیاری از فیلم اولی ها هم معتقدند در سینمای کنونی اگر جشنواره ای جداگانه داشته باشند اتفاق بهتری خواهد افتاد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #