فهرست
انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 42
بدون دیدگاه

نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است

نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است

ماه ایران: نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است

در همه ی جای دنیا رابطه رئیس و کارمند پایه و اساس خاصی دارد و قاعدتا با رابطه کارمند با کارمند بسیار متفاوت است ، اگر این اساس زیر سوال برود نارضایتی و تنفر هایی ایجاد می شود که بسیار نا خوشایند نیست

رابطه کارمند و با رئیس با روابط دیگر یک تفاوت اساسی دارد و آن هم حدودی است که باید برای حفظ شغل از سوی هر دو طرف رعایت و لحاظ شود برای همین صحبت هایی که بین دو همکار رد و بدل می شود نمی تواند به این رابطه راه یابد .تنفر

تنفر

دربدترین شرایط ممکن کارمند می تواند متوجه حس تنفر و نارضایتی رئیس از خود شود اما این حالت ناخوشایند چه نشانه هایی دارد ؟ کدام تغییرات رفتاری رئیس حاکی از آن است که او از کارمند خود رضایت ندارد؟ رفتارهایی که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

او مرتبا شروع به پرسیدن سوالات محتلف از شما می کند

همه ی کارفرمایان چنین سوالاتی را می پرسند ، اما اگر به صورت مداوم پرسیده شود، که چرا…؟ به قول گفته ی ماری فاریس(مشاور حرفه ای و مدیر توسعه و کسب کار) :این می تواند نشانه ی دقیق و ظریفی باشد که از تو ناراحت هستند.
نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است
 علت تنفر از رئیس چیست

به طور مثال، سوالات ممکن است اینگونه باشند

  • چرا با آن شخص ملاقات کردید؟
  • یا چرا فکر کردی که این ایده ی خوبیه؟
بهترین راه برای مقابله با چنین سوالات رئیس ، این است که بپرسی:چه چیزی مشکل داشته؟ اما با یک تن طبیعی و خنثی و بدون مقاومت که نشان دهنده ی تمایل به بی دفاعی باشد.)

او از مقابل شما رد می شود و بی توجه دور می شود

مارک استاگنو ( مدیر و شریک وینتر ویمان) می گوید:رئیس شما ممکن است که همه چیز را درست بگوید، اما قطعا حرکات و زبان بدن اوست که همه چیز را واضح و روشن نمایان می کند به طور مثال:ممکن است هنگامی که شما نامزد کرده اید و در حال صحبت هستید، رئیستان لبخند بزند و برای شما آرزوی خوشبختی کند، اما میان حرف های شما از در بیرون برود، نشان دهنده ی تمایل به پایان مکالمست و نشانه ی خوبی نخواهد بود.
نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است
علت ناراحت بودن در محیط کار

او هرگز به شما انتقادی نمیکند 

استانگو می گوید:اینکه رئیستان هرگز به شما انتقادی نکند، نشان دهنده ی تمایل به کمک نکردن به شما می باشد ، او بدون هیچ دلیلی حجم کاری شما را کاهش می دهد. استیو وانگ (متخصص منابع انسانی ) می گوید:داشتن وظایف کمتری ، در حالی که هنوز حقوقتان را کامل دریافت نکردید، ممکن است یک رویا به نظر برسد و عالی باشد اما همچنین می تواند نشان دهنده ی این باشد که رئیس شما دوست ندارد و نمیخواهد که با شما ادامه ی همکاری دهد.

نسبت به شما رفتار خاموش دارد و سکوت می کند

بعضی کار فرمایان ذاتا پرحرف نیستند اما اگر کاملا در هنگام برخورد با شما خاموش می شوند و سکوت میکنند، نشانه ی خوبی نیست. وانگ می گوید:این میتواند نشان دهنده ی ناراحتی و ناامیدی او از شما باشد ، اما در خلق و خوی او نیست که بیانش کند ؛ همچنین او اضافه میکند که:این یک موقعیتی است،که نباید نادیده گرفته شود و امیدوارم که هر چه زودتر از بین برود.
او فقط از طریق دیگران باشما صحبت می کند. لیزا آر هولمز (یکی از مربیان اجرایی منابع انسانی ) می گوید:این یک نشانه ی واضح است که رئیستان از شما دوری می کند و تنها زمانی از رئیستان مطلع می شوید که از طریق دیگران و به طور غیر مستقیم می باشد اما در حقیقت رئیس باید به طور مستقیم صحبت کند.
نشانه های رئیسی که در واقع از شما متنفر است
 
علت ناراحت بود از وضعیت شغلی
او پروژه های کلیدی و مهم را به دیگران می دهد ( البته اگر شما کارمند کلیدی هستید)
هولمز می گوید؛ ت و نباید انتظار داشته باشی که در همه ی پروژه ها رهبر باشی، اما اگر رئیستان مدام از این کار اجتناب میکند و از شما میگذرد، نشان دهنده ی ناراحتی او از شما و یا نارضایتی از عملکرد شما می باشد.

او سر شما فریاد می زند

این نباید هرگز در یک دفتر اتفاق بیفتد ، ماری در این باره میگوید:فریاد زدن و ناسزا گفتن ، از واضح ترین نشانه های عصبانی بودن رئیس شما می باشد.

او به چشم شما نگاه نمی کند

هنگامی که یک مدیر موقع حرف زدن با شما، به صفحه کامپیوتر نگاه می کند، یا با تلفن همراه خود کار میکند و یا به دیگران نگاه می کند، قطعا از شما ناراحت است و راحت نیست. اولین چیزی که لازم است بدانید، این است که آنها از شخصیت شما نا امید شده اند یا از وضعیت و جای دیگری نسبت به شما تحدیک شده اند؟!

شما حس میکنید که فقط با شما عصبانی و اینگونه برخورد می کنند

اگر فکر میکنید که رئیستان فقط در مورد شما اینگونه رفتار میکند، و نمیدانید چرا،! همکاران شما می توانتد یک منبع ارزشمند باشند نیازی نیست که همه ی این اتفاقات درام را برای آنها بازگو کنید.
خیلی ساده بگویید:من می خواهم رابطه ام را با رئیس بهتر کنم. اما واقعا نمیدانم که چه چیزی باعث می شود که او را ناراحت میکند. به نظر می رسد که رابطه خوبی با او داری، لطفا راهنماییم کن.
منبع: نمناک

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #