فهرست
انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵
بازدید: 37
بدون دیدگاه

نحوه مخفی کردن نوتیفیکشن در گوشی های اندروید

نحوه مخفی کردن نوتیفیکشن در گوشی های اندروید

ماه ایران: در این ترفند نحوه مخفی کردن نوتیفیکشن را در صفحه قفل دستگاه‌های اندرویدی به شما آموزش می دهیم.

نوتیفیکیشن سیستمی است که ، کلیه رخدادهایی که در مدت زمان نبود کاربر در سایت، پیرامون عکسها و نظرات او اتفاق افتاده است را به محض ورود به سایت به فرد اطلاع می دهد.

یکی از امکاناتی که گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید دارا می باشند نمایش نوتیفیکشن ها در حالت  Locksreen است که البته گاهی اوقات این امر زیاد هم خوشایند نیست چرا که امکان دارد اطلاعات شما را در معرض دید اطرافیانتان قرار بگیرد .

برای برطرف کردن این مشکل شرکت گوگل دست به تهیه ابزاری زده  که عملکرد آن به این صورت است که تنها اپلیکیشنی که برای شما نوتیفیکشن ارسال کرده را نمایش می دهد.  البته در گوشی های مختلف اندرویدی مراحل آن متفاوت است که به تفکیک به شما آموزش می دهیم.

نحوه مخفی کردن نوتیفیکشن

شیوه کار در گوشی های HTC، LG و Nexus

ابتدا به منوی  رفته Settings و گزینه Sound & notification را انتخاب کنید.

دومین قدم که جای گیری آن در گوشی های مختلف ، تفاوت دارد این است گزینه When device is locked  رابیابید وسپس با لمس آن یک منو باز می شود که گزینه های Show all notification content (نمایش کل محتوای نوتیفیکشن)، Hide sensitive notification content (مخفی کردن محتوای نوتیفیکشن های حساس) و Don’t show notifications at all (هرگز نوتیفیکشن ها را نمایش نده)  درآن وجود دارد.

دربخش سوم  کاربران گوشی های LG باید گزینه Lock screen رابیابند و کاربران گوشی Nexus گزینه When device is locked  را انتخاب و با لمس گزینه آخر Don’t show notifications at all   شما می توانید به طور کامل نمایش نوتیفیکشن ها را در لاک اسکرین متوقف کنید، ولی با این کار یک قابلیت مفید را از دست خواهید داد. بنابر این ما پیشنهاد می کنیم که گزینه Hide sensitive notification content را انتخاب کنید.
با طی کردن این مراحل می توانید مشاهده کنید که نوتیفیکشن های  لاک اسکرین محتوای خود را نمایش نمی دهند.

شیوه کار در گوشی های Galaxy

برای این کار ابتدا با رفتن به  منوی اپلیکیشن ها گزینه Settings را انتخاب نمایید.

در این منو از قسمت پایین صفحه گزینه Lock screen and security را انتخاب کنید.

بر خلاف سایر گوشی های اندرویدی در این گوشی منوی کاملا جدید با تعداد زیادی گزینه دیده می شود  از بین آن  گزینه  Content on lock screen  را انتخاب می کنید پس از آن با لمس کردن این گزینه یک منوی دیگری  باز می شود که دارای گزینه ای به شرح ذیل است:

Show content (نمایش محتوا)، Hide content (مخفی سازی محتوا) و Do not show notifications (عدم نمایش نوتیفیکشن ها). که کاربران بایستی گزینه Hide content را انتخاب کنند.

در نهایت با انجام مراحل ذکر شده ، محتوای نوتیفیکشن های شما در لاک اسکرین به نمایش در نمی آید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #