فهرست
انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵
بازدید: 178
بدون دیدگاه

مصرف غذای مانده عامل مهم بروز سکته !

مصرف غذای مانده عامل مهم بروز سکته !

ماه ایران: مصرف غذای مانده نه تنها کیفیت بهداشتی و ارزش غذایی پایینی دارد، بلکه ممکن است باعث مسمومیت و سکته های قلبی و مغزی شود.

مضرات مصرف غذای مانده

بسیاری از افراد هستند که وقت کافی برای آماده کردن غذا را ندارند ، در این صورت یا از فست فود ها استفاده می کنند و یا غذا های مانده وعده های قبلی را استفاده می کنند. در رابطه با غذا های مانده متخصصان تغذیه توصیه هایی دارند که در این مطلب به شرح آنها می پردازیم.

آلودگی هوا، استرس های مداوم، بدخوری یا پرخوری، مصرف غذاهای سنگین یا بسیار پرکالری، و علی الخصوص خوردن غذاهای مانده از دیگر عوامل مهم بروز سکته به شمار می روند که می توانند به آرامی ولی با تاثیر یکباره، منجر به سکته قلبی یا مغزی در فرد شوند.

مدیر کارگروه طب سنتی اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به مهمترین راهکار های پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی از ضرورت گرم کردن پاها در شب ها خبر داد.

غذای مانده

غذای مانده از شب گذشته را نخورید

مدیر کارگروه طب سنتی اداره بهداشت ودرمان ستادکل نیروهای مسلح و متخصص طب سنتی با بیان اینکه بر خلاف تصور بسیاری از افراد حفظ دمای پاها مهمترین عامل پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی به شمار می رود، افزود:در هنگام شب و یا در حین استراحت های نسبتا طولانی ،بیشتر دمای بدن از طریق پاها از بدن بیرون می رود که این موضوع منجر به کاهش دماهای پاها می شود.

وی تاکید کرد:در صورت سرد شدن پاها، تمام مواد سنگین و زائد بدن در پا تجمع می کنند که در این هنگام کاهش دما منجر به ایجاد لخته های خونی در نواحی تحتانی پا یا ساق شده که پس از شروع تحرک و یا آغاز فعالیت های بدن بعد از خواب، به کنده شدن این لخته ها و حرکت آنها در عروق و حتی شریان ها می انجامد، عاملی که خطر گیر کردن لخته در رگهای اصلی قلب، مغز و یا ریه هارا به همراه دارد.

متخصص طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی آجا، یاد آور شد:به منظور پیشگیری از سکته، گرم نگه داشتن پاها حین استراحت و بعد از انجام فعالیت های مختلف و حتی استفاده از کرسی، میتواند با حفظ دمای بدن ، چنین خطری را از افراد به طرز قابل ملاحظه ای دور کند.

او اظهار داشت :علاوه بر موارد فوق، آلودگی هوا، استرس های مداوم، بدخوری یا پرخوری، مصرف غذاهای سنگین یا بسیار پرکالری، و علی الخصوص خوردن غذاهای مانده از دیگر عوامل مهم بروز سکته به شمار می روند که می توانند به آرامی ولی با تاثیر یکباره، منجر به سکته قلبی یا مغزی در فرد شوند.

وی یادآور شد:در غذای از شب و یا حتی چند ساعت مانده ، مواد مضری تولید می شود که پس از خوردن غذا و راهیابی به چرخه گردش خون می توانند باعث تشکیل لخته های خونی بسیار کوچک شوند.

منبع : شفا آنلاین

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #