فهرست
انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
بازدید: 105
بدون دیدگاه

مزایای جراحی لاپاروسکوپی در روند درمان بیماری‌های زنان

مزایای جراحی لاپاروسکوپی در روند درمان بیماری‌های زنان

ماه ایران: مزایای جراحی لاپاروسکوپی در روند درمان بیماری‌های زنان

یک جراح لاپاروسکوپی پیشرفته با اشاره به نشانه‌های ابتلا به آندومتریوز در زنان، گفت: جراحی لاپاروسکوپی در جهت کمک به درمان این بیماران بسیار مؤثر است.

 دکترشاهین خزعلی در آستانه برگزاری گارگاه جانبی چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل در ارتباط با موضوع لاپاراسکوپی و بیماری‌های زنان اظهار داشت: جراحی‌ لاپاراسکوپی یا کم‌تهاجمی مدتی است که در ایران و به طورکلی دنیا مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین برخی از جراحی‌های باز به ویژه در حوزه بیماری‌های زنان شده است.وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اساتید برجسته‌ای در ایران در زمینه لاپاروسکوپی فعالیت کرده و آن را تدریس می‌کنند، گفت:‌ بیماری آندومتریوز از جمله بیماری‌های زنان بوده که در صورت لزوم می‌توان درمان آن را از طریق لاپاروسکوپی انجام داد، البته پزشکان مربوطه در این زمینه باید آموزش دقیقی فراگیرند.

این جراح لاپاروسکوپی پیشرفته با اشاره به اینکه کلینیک ابن‌سینا در حاضر در حوزه لاپاروسکوپی موفقیت‌های زیادی داشته است، گفت: هر چند که انواع مختلف جراحی عوارض به همراه دارد،‌ولی جراحی لاپاروسکوپی درد و عفونت کمتری را برای بیماری به همراه داشته و مدت زمان بستری در بیمارستان را برای فرد کاهش می‌دهد.

خزعلی گفت: از طریق لاپاراسکوپی دوربین‌ها، بزرگ‌نمایی از داخل بدن خواهند داشت و جراح می‌تواند اقدامات مناسب را برای بیمار انجام دهد. البته در مورد هزینه‌های این جراح ی باید گفت که ابزار و وسایل لاپاروسکوپی گران‌تر از جراحی باز بوده، ولی با توجه به اینکه بیمار زودتر مرخص می‌شود و درد کمتری دارد، گاهی این هزینه را توجیه می‌کند.

رئیس کلینیک آندومتریوز ابن‌سینا ادامه داد:‌ آندومتریوز یک بیماری شایع و خوش‌خیم در زنان بوده که بیشتر در ایام بارداری آنها را گرفتار می‌کند و با دردهای شدید در هنگام قاعدگی و نزدیکی، همراه است. همچنین این مشکل در زنان ناباروری ایجاد کرده، بنابراین جهت درمان باید به پزشکانی که حاذق بوده و تبحر دارند مراجعه شود.

وی افزود: در بیماری آندومتریوز تخمدان و لوله‌های حالب،‌ روده‌ها و اعضای داخل لگن نیز گاهی درگیر شده و برای درمان نیاز به جراحی پیچیده دارد، بنابراین درمان بیماری به شرایط و وسعت بیماری بستگی دارد.

خزعلی گفت: از آنجا که هر جراحی خود می‌تواند سبب چسبندگی شود، بنابراین انجام جراحی توسط تیم حاذق، بسیار حائز اهمیت است.

منبع:مهر

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #