فهرست
انتشار: ۷ دی ۱۳۹۵
بازدید: 214
بدون دیدگاه

مرگ سلولهای سرطانی با ادویه کاری

مرگ سلولهای سرطانی با ادویه کاری

ماه ایران: کاری ادویه ای است که معمولاً در آشپزی هندی کاربرد دارد و معمولاً ترکیب چند پودر یا ادویه دیگر است.

چگونگی درمان سرطان با ادویه کاری

ادویه کاری به دلیل وجود کورکومین که عامل ضدالتهاب و یک آنتی اکسیدان قوی است، موجب کاهش التهاب مفاصل می شود. حتی ممکن است این عنصر ژن ناقلسرطان پستان را غیرفعال کند و روند پیشرفت سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

کورکومین تأثیر مثبت و چشمگیری در درمان سرطان لوزالمعده دارد. گروهی از پژوهشگران معتقدند که کورکومین می تواند با سرطان پوست نیز مبارزه و ملانومسلول های سرطانی پوست را تخریب کند. به نظر می رسد که کورکومین موجود در پودر کاری از آلزایمر پیشگیری می کند. کاری، حافظه را بهبود می بخشد.

کورکامین موجود در زردچوبه و کاری زرد از دیر باز برای درمان و تقویت کبد،آکنه و آلرژی و مشکلات گوارشی استفاده می شده است در حال حاضر برخی از آزمایش ها نیز حاکی از این هستند که کورکومین از منتشر شدن سرطان در بدن جلوگیری می کند و نیز از سلولهای سالم در برابر رادیوتراپی محافظت می کند. این گیاه به بهبود عملکرد معده و روده باریک کمک می کند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که کپسایسین، یک عنصر موجود در ادویه جاتی مانند فلفل قرمز تند و فلفل معمولی می تواند به مهار رشد سلول های سرطانی و مرگ تعداد زیادی از سلول های سرطان پستان کمک کند.

پیشتر نیز محققان طی انجام پژوهش های مختلف از خواص شگفت انگیز این ادویه بر روی سلول های سرطانی آگاه شده بودند و اکنون به چگونگی درمان سرطان با این ماده اعجاب انگیز خواهیم پرداخت.

مرگ سلولهای سرطانی با ادویه کاری

ادویه کاری

خواص بی نظیر ادویه کاری در مرگ سلولهای سرطانی

 در حال حاضر، شیمی درمانی تنها گزینه درمان برای تهاجمی ترین نوع سرطان پستان یعنی سرطان پستان سه گانه منفی (Triple Negative Breast Cancer) است اما یک تیم از محققان دانشگاه رور بوخوم در آلمان با انجام یک آزمایش بر روی سلولهای سرطانی سه گانه منفی کشف کردند که نوع خاصی از گیرنده ها به نامTransient Receptor Potential Channels (TRPV1) توسط کپسایسین فعال می شوند.

آنها کپسایسین را روزانه و در ساعات معینی به این سلول ها اضافه کرده و یک سری از واکنش هایی را مشاهده کردند که در آن سلول های سرطانی به آرامی تقسیم شدند.

تعداد زیادی از این سلول ها طی این فرآیند از بین رفته و حرکت و گسترش آنها در سراسر بدن متوقف شد.

به گفته محققان این پژوهش، از گیرنده های TRPV1 می توان به عنوان یک رویکرد جدید در درمان سرطان استفاده کرد.

سرطان پستان سه گانه منفی (Triple Negative Breast Cancer) یک حالت خاص است که هیچکدام از گیرنده های استروژن و پروژسترون یا ژن HER2 را ندارد. این حالت به طور متوسط در ۲۰ درصد موارد سرطان پستان دیده می شود.

متاسفانه سرطان پستان سه گانه منفی سخت ترین نوع سرطان بوده که تاکنون درمانی برای آن پیدا نشده است. اما درمان با کپسایسین می تواند امید تازه ای را برای بیماران مبتلا به این نوع از سرطان بوجود آورد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #