فهرست
انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 11
بدون دیدگاه

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

ماه ایران: فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

بحث های غیرعلمی مانند شخصیت شناسی بر اساس ماه تولد یا شخصیت شناسی بر اساس رنگهای مورد علاقه بسیار فراوان هستند.ولی ما در این مطلب شما را با نوع شخصیت افراد از روی عادت آشنا میکنیم.

عادت هایی که گویای جنبه هایی از شخصیت فرد است

هر کسی علاقه مندی ها و عادت های خودش را دارد. ما معمولا به علت این عادت های مان فکر نمی کنیم و تقریبا بی اراده انجام شان می دهیم و عادت کرده ایم آنها را رفتارهای عادی تلقی کنیم، اما دانشمندان ادعا می کنند عادت های ما می توانند چیزهای زیادی از قسمت هایی از شخیصت مان را لو بدهند؛ احتمالا همان قسمت هایی که سعی می کنیم پنهان شان کنیم.کاشت مو

در این مطلب با ما باشید تا ۷ تا از عادت هایی را که می توانند شخصیت مان را فاش کنند برای تان بگوییم.

۷ عادتی که می توانند شخصیتتان را لو دهد

۱٫ غذاهای ارگانیک!

آنهایی که غذاهای مضر و آلوده را نمی خورند و غذاهایی را انتخاب می کنند که کیفیت بالایی داشته و بدون هورمون و سم و … هستند، بیشتر گرایش دارند که دیگران را قضاوت کنند! این افراد معمولا حس نوع دوستی کمتری دارند و نسبت به دیگران بسیار ذهنیت گرایانه برخورد می کنند. سرپرست تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نتایج را اینگونه توضیح می دهد:افراد فکر می کنند کار خوبی انجام داده اند و حالا این حق را دارند که غیر اخلاقی عمل کنند. اینطور تصور کنید که شما باشگاه می روید، مایلها می دوید و بعد از آن فکر می کنید می توانید شکلات یا ساندویچ بخورید. در مورد افرادی که غذاهای ارگانیک می خورند نیز همینطور است. این اشخاص به خودشان بابت تغذیه ی درست امتیاز می دهند و بعدا این امیتاز را برای رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اصولی شان خرج می کنند!

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

 شخصیت شناسی از روی عادات روزمره

۲٫ سولاریوم!

بیشتر افراد نسبت به تاثیرات منفی برنزه کردن آگاهند و این باعث شده از تعداد اشخاصی که از سولاریوم استفاده می کنند کم شود. اما همچنان هستند کسانی که مرتبا به این اتاقک ها می روند و به گفته ی دانشمندان تمایل این افراد به برنزه شدن زیر نور مصنوعی نشان می دهد آنها اعتیادهای دیگری نیز دارند! مثلا چنین افرادی شش برابر دیگران مستعد الکلی شدن هستند و سه برابر بیشتر در معرض دچار شدن به اختلال عاطفی فصلی (seasonal affective disorder) قرار دارند.

۳٫ دوش آب سرد!

دانشمندان ادعا می کنند که معمولا افراد با تغییر دمای آب دوش، هیجانات خود را تعدیل می کنند. مثلا هر چه فرد بیشتر زیر دوش آب گرم بماند، یعنی بیشتر احساس تنهایی می کند. در مورد آنهایی که دوش آب سرد می گیرند چطور؟ تحقیقات نشان می دهد این افراد سرسخت، خودمحور و لجوجند و عقاید دیگران را نمی پسندند. چنین اشخاصی می توانند به نظرات متفاوت گوش دهند اما هرگز با آنها موافق نخواهند بود.

۴٫ کیسه های پلاستکی چند بار مصرف!

چند سال پیش، کیسه های پلاستیکی چند بار مصرف به بازار آمد و خیلی زود رایج شد، بعضی از آدمها خوشحال و راضی بودند که این کیسه ها جای کیسه های کاغذی را گرفته است. در این مورد هم درست مانند طرفداران غذاهای ارگانیک، افرادی که احساس می کنند بابت کارهای خوبی که انجام می دهند صاحب امتیازاتی می شوند، اغلب غذاهای ناسالمی مانند چیپس و شکلات و نوشابه و … می خرند. سرپرست این تحقیقات توضیح می دهد، مشتریانی که با کیسه های پارچه ای خرید می کنند فکر می کنند با این کار مراقب محیط زیست هستند و بنابراین این حق را دارند که خوراکی های خوشمزه اما ناسالم بخرند! ارتباط عجیبی است، نه؟!

۵٫ ایمیل!

مِیل باکس فرد می تواند گویای جنبه هایی از شخصیت او باشد. آنهایی که هرگز ایمیل های جدید را نادیده نمی گیرند (آنها را مرتب می کنند، حذف می کنند و یا در اسرع وقت جواب می دهند)، عاشق این هستند که امور را تحت کنترل خود داشته باشند. اگر کسی به ندرت پیام ها را بعد از خواندن پاک می کند، علامت کمال گرایی اوست. این آدم نیاز به احساس امنیت دارد و همه چیز را نگه می دارد.

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

شخصیت شناسی از روی رفتار افراد

آنهایی که ایمیل ها را نخوانده رها می کنند و حذف شان نمی کنند، باهوش ترند زیرا آنها می فهمند که خواندن این نامه ها چیز مفیدی برای شان ندارد و ترجیح می دهند وقت شان را برای آنها تلف نکنند.

۶٫ لایک ها در فضای مجازی!

دانشمندان کشف کرده اند که شما می توانید از لایک های فیس بوک و … بفهمید نگرش های سیاسی و مذهبی و سطح هوش یک نفر چگونه است. این مطالعه جهت بهبود متدهای فروش غذاهای جورواجور صورت گرفت اما محققان این را هم دریافتند که لایک ها، نوعی وقت تلف کنی و سستی و علامتی از تنبلی هستند. آنهایی که می توانند مثلا احساس نگرانی یا مخالفت خود را تنها با یک کلیک ابراز کنند، نسبت به سایرین بی تحرک تر و مسامحه کارترند؛ این اشخاص در واقع دست به هیچ تلاشی نمی زنند!

۷٫ غذاهای تلخ!

تقریبا همه ی ما کسانی را می شناسیم که قهوه را بدون خامه و شکر دوست دارند. دانشمندان ادعا می کنند افرادی که دوست دارند قهوه را کاملا سیاه و خالص بنوشند، احتمال اینکه دچار اختلالات روحی یا روانی باشند بیشتر است! مثل قاتلان زنجیره ای!

طبق نتایج بدست آمده، تمایل به مزه های تلخ می تواند علامت این باشد که فرد یک سایکوپث است. ضمنا افرادی که عاشق آبجو و ودکا و سایر نوشابه های غیر شیرین هستند بیشتر احتمال دارد که رفتارهای سادیسمی یا خود شیفتگی از خود بروز دهند! این اشخاص ممکن است ریاکار و تهی مغز و خودخواه باشند و از رنج دیگران لذت ببرند

شخصیت شناسی از روی خوراکیهای مورد علاقه

روانشناسها از الگوها و مسائل مختلف استفاده میکنند تا با توجه به تحقیقات خود به شخصیت انسان ها پی ببرند.اکنون میخواهیم بدانیم چگونه شخصیت شناسی از روی غذا و خوراکی ها وجود دارد.

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

 

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

شخصیت شناسی با نوع مصرف غذا

● آجیل خوراکی مورد علاقه بی خیال ها!

اگر یک فرد آجیل خور هستید و این خوراکی های طبیعی را به هله هوله های دیگر ترجیح می دهید، باید بگوییم که شما یک فرد بی خیال هستید که با وجود داشتن این شخصیت، دیگران را هم خوب درک می کنید و می فهمید البته درک خوبی هم از شرایطی که در آن هستید دارید و این خصلت به شما در زندگی تان کمک می کند.

● چوب شور خوراکی مورد علاقه خلاق ها!

اگر شما فردی خلاق هستید که همیشه ایده های جدیدی درسردارید و از عملی کردن شان هم نمی ترسید، چوب شور یکی از انتخاب های شما خواهد بود. دوست داران این خوراکی شخصیت ریسک پذیری دارند که همیشه ایده های تازه ای در سر دارند و کمتر از ایده های حاضر و آماده پیروی می کنند.

● چیپس سیب زمینی تقدیم به دوستداران رقابت!

اگر شما یک فرد بلندپرواز هستید که زندگی برای تان عرصه رقابت کردن و پیروز شدن است، به احتمال زیاد سراغ چیپس سیب زمینی خواهید رفت.

● خوراکی مورد علاقه متفکرها:میوه ها!

دوستداران میوه، ذهنی قوی و قدرتمند دارند. آن ها برای انجام هرکاری و عبور از هر مرحله از زندگی شان، حسابی فکر می کنند و بعد از گرفتن یک نتیجه منطقی وارد عمل می شوند. آن ها بی گدار به آب نمی زنند و منطق در زندگی شان حرف اول را می زند.

● باهوش ها، پنیر و خیارشور می خورند
افرادی که ساندویچ پنیر و خیارشور را به دیگر انواع ساندویچ ها ترجیح می دهند به احتمال زیاد اشخاصی باهوش و با ضریب هوشی بالا هستند.

● نان سفید + همبرگر، انتخاب آینده نگر ها

دوست دارید همبرگرتان در یک سالاد پر از سس غوظه بخورد و ترجیح می دهید که چنین اتفاقی در یک نان تازه سفید بیفتد؟ پس باید هنگام انتخاب چنین غذایی به خودتان افتخار کنید. زیرا شما یک شخصیت آینده نگری هستید و آرام آرام مقدمات رسیدن به زندگی که دوست دارید را فراهم خواهید کرد.

فاش شدن شخصیت با این ۷ عادت

منبع:برترین ها

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #