فهرست
انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 38
بدون دیدگاه

عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟ قهوه ای، دودی با آینه ای؟

عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟

ماه ایران: عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟

 عینک آفتابی یکی از ملزومات فصل تابستان است که بیشتر افراد در خرید و انتخاب آن دچار مشکل هستند. یکی از نکته های مهم در خرید عینک آفتابی، رنگ عینک آفتابی است و سوالی که مطرح می شود این است که عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟

  بهترین رنگ برای عینک آفتابی

دکتر نیلوفر میرانی شیخی درباره ویژگی‌های عینک آفتابی خوب گفت : دارا بودن UV ۴۰۰، نداشتن موج در عدسی، نداشتن خش در شیشه از جمله ویژگی‌های عینک آفتابی استاندارداست. البته پلاریزه بودن عینک اهمیت چندانی ندارد؛ چرا که پلاریزه بودن عینک باعث می‌شود که نورهای انعکاسی از سطوح بازتابنده مانند آسفالت کاهش پیدا کند، ولی از چشم افراد در برابر نور آفتاب و اشعه ماوراء بنفش حفاظت چندانی نمی‌کند و حتی اگر عینک آفتابی این خصوصیت را نداشته باشد ولی UV آن ۴۰۰ باشد، عینک مناسبی است.

وی با تاکید بر این نکته که افراد عینکی حتما باید از عینک آفتابی با شماره چشم خود استفاده کنند، اظهار کرد: عدم استفاده از عینک آفتابی مناسب برای کسانی که از عینک طبی استفاده می‌کنند، می‌تواند باعث ایجاد صدماتی به مراتب جدی‌تر به بینایی این فرد شود.

میرانی همچنین گفت: باید توجه داشت مناسب‌ترین رنگ لنز عینک آفتابی، رنگ‌های قهوه ای، دودی و خاکستری است و لنزهایی با رنگ‌های بنفش و زرد و صورتی و رنگهای فانتزی از این قبیل حتی برای چشم مضر نیز هستند.

وی عینک‌های آفتابی با شیشه‌های رفلکس یا آینه را هم گزینه خوبی برای انتخاب ندانست و افزود: عینک‌های رفلکس یا آینه‌ای در بعد ظهر دید مناسبی ندارند و علاوه بر اینکه در این زمان محافظ خوبی در برابر تابش نور نیستند،  بلکه حتی بدلیل خاصیت آینه‌ای‌شان باعث جذب نور نیز می‌شوند.

میرانی همچنین در ادامه درباره سایز و اندازه مناسب عینک آفتابی گفت: عینک آفتابی هر چه بزرگ‌تر باشد بهتر است؛ چراکه علاوه بر محافظت کامل‌تر از چشم، جلوی تابش اشعه‌های مضر به پوست را نیز گرفته و از آسیب رسیدن به پوست نیز جلوگیری می‌کند.  در عین حال عینک آفتابی نباید سنگین باشد و در زمان استفاده از آن نباید احساس ناراحتی کنید.  پس یکی از ویژگیهای عینک آفتابی خوب بزرگ بودن و سبک بودن آن است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به این نکته ضروری است که بدانیم یک عینک آفتابی مناسب الزاما عینکی نیست که قیمت بالایی داشته باشد و همین که عینک حفاظت خوبی از چشم در برابر اشعه UV داشته باشد، عینک مناسبی است.

منبع : roozplus.com

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #