فهرست
انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵
بازدید: 236
بدون دیدگاه

عوارض عمل بای پس معده برای کاهش وزن+ عکس

عوارض عمل بای پس معده برای کاهش وزن

ماه ایران: برخی افراد گمان می کنند به جای ورزش و گرفتن رژیم غذایی با انجام جراحی می توان سریع به تناسب اندام رسید اما غافل از اینکه چه مشکلاتی برای همه عمر گریبانگیرشان می شود.
کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند افرادی که تحت جراحی بای پس معده قرار می گیرند و با انواع روش ها حجم معده آنها به طور ناگهانی کم می شوند پس از جراحی دچار مشکل سوء هاضمه و ناتوانی در مصرف مواد غذایی می شوند.
این افراد همچنین با مشکلاتی چون سوء هاضمه ، احساس تهوع، ترش کردن، صدای غرغرمعده، دفع مدفوع با مشکل، ناتوانی در جذب مواد مغذی خوراک ها و دل درد مواجه می شوند.
عوارض عمل بای پس معده برای کاهش وزن
عوارض عمل بای پس معده برای کاهش وزن+ عکس
براساس آمارها تنها در ایالات متحده هر سال بیش از ۱۸۰ هزار نفر داوطلب جراحی بای پس معده می شوند و بسیاری از آنها پس از جراحی دچار عوارض جانبی شده و تا آخر عمر مجبور به تحمل  مشکلات  پس از عمل هستند.
کارشناسان با بررسی دو گروه افراد چاق که گرو ه اول به صورت طبیعی و گروه دوم با جراحی بای پس معده برای کاهش وزن دریافتند افراد گروه اول سلامت خود راحفظ کرده و بسیار کمتر دچار مشکلات گوارشی می شوند در عوض گروه دوم دچار انواع مشکلات گوارشی و حتی روحی شده اند.
براین اساس کارشناسان توصیه می کنند افراد دارای اضافه وزن و چاقی قبل از انجام این جراحی از عوارض دائمی آن مطلع باشند و سعی کنند تا حد امکان با رژیم غذایی  و انجام ورزش وزن خود را کم و کنترل کنند.
چاقی بیش از حد علاوه بر ایجاد مشکلات روانی در فرد برای حضور در اجتماع، می تواند باعث ابتلا به انواع بیماری های مزمن از جمله سرطان، دیابت ، کاهش ضریب هوشی ،چربی و فشار خون بالا شود.
منبع:Dailymail

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #