فهرست
انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۶
بازدید: 104
بدون دیدگاه

شیوه نوین ترمیم زخم‌های پوستی با استفاده از سلول درمانی

شیوه نوین ترمیم زخم‌های پوستی با استفاده از سلول درمانی

ماه ایران: شیوه نوین ترمیم زخم‌های پوستی با استفاده از سلول درمانی

عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی گفت: استفاده از یونیزان‌ پلاسما را برای ترمیم در سلول‌های پوستی در دستور کار داریم.

پروین منصوری عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی در گفت‌وگو  باخبرنگاران اظهار کرد: از نظر سلول‌درمانی‌ کارهای خوبی در زمینه‌ ترمیم‌ بافت بدن و بهبود زخم‌ها شده به طوری که محصولات بافتی‌ و سلول‌های پوستی در مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی‌ تولید شده است.

وی بیان کرد: کارهای تحقیقاتی‌ زیادی در حوزه سلول‌های بنیادی‌ در حوزه ترمیم‌ زخم‌، جوانسازی‌ همچنین تولید سوسپانسیون‌ برای درمان بیماری‌های مختلف‌ انجام شده است.

عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی ادامه داد: امیدوارم مجتمع تحقیقاتی‌ به طور متمرکز‌ به کار تحقیق‌، پژوهش و تولید محصولات بافتی‌ هر چه سریع‌تر راه‌اندازی شود و این محصولات برای جوانسازی‌، رشد سلول‌ و تنظیم بافت‌ به کار گرفته شود.

منصوری، عنوان کرد: مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به تربیت دانشجوی مشترک با مؤسسه رویان‌ داشته همچنین در بخش بیوفوتونیک‌، لیزر و پلاسما با پژوهشگاه غدد طرح‌های مشترکی را به سرانجام خواهند رساند.

وی بیان کرد: یکی از طرح‌های مورد نظر استفاده از یونیزان‌ پلاسما است که این کار با همکاری پژوهشگاه‌ غدد در حال بررسی و پژوهش است.

عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی یادآور شد: با انجام پژوهش‌های مختلف بر روی زخم‌های دیابت‌ که با همکاری پژوهشکده غدد انجام شده خوشبختانه امروزه توانستیم زخم‌های عمیق بهبودی کامل پیدا کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #