فهرست
انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 13
بدون دیدگاه

سقوط مرگبار کارگر جوان به چاهک آسانسور در پی عدم رعایت اصول ایمنی

سقوط مرگبار کارگر جوان به چاهک آسانسور در پی عدم رعایت اصول ایمنی

ماه ایران: سقوط مرگبار کارگر جوان به چاهک آسانسور در پی عدم رعایت اصول ایمنی

رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار، سقوط مرگبار کارگر ۱۶ ساله افغان را در ساختمان نیمه کاره در بزرگراه اشرفی اصفهانی رقم زد.

در پی تماس کارگران ساختمانی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط یک کارگر به انتهای چاهک آسانسور، نیروهای عملیاتی ایستگاه ۵۵ به همراه گروه امداد و نجات ۳ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، بی درنگ ساعت ۲۱:۵۵ شب گذشته به بزرگراه اشرفی اصفهانی جنوب به شمال، بعد از بزرگراه شهید حکیم، خیابان درخشانی رهسپار شدند.

امیر عباس عادل، فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: در یک ساختمان ۱۰ طبقه در حال احداث، یک کارگر ۱۶ ساله تبعه افغان از طبقه چهارم به چاهک آسانسور در طبقه منفی ۳ سقوط کرده بود.

وی در ادامه گفت: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه خود را به انتهای چاهک آسانسور رساندند و پس از خارج کردن مرد جوان، وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس دادند که متأسفانه پس از معاینات اولیه مشخص شد کارگر جوان بر اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داده است.

فرمانده آتش نشانان اضافه کرد: پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که کارگر جوان در حال انتقال مصالح ساختمانی بوده که ناگهان به دلیل فاصله ای که بین اتاقک آسانسور و سطح زمین در آن طبقه وجود داشته به انتهای چاهک آسانسور سقوط کرده است.

عادل خاطر نشان کرد: آتش نشانان پس از دادن تذکرات ایمنی به مهندسین ناظر و سازنده ساختمان با تحویل دادن محل به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند و به ایستگاه مراجعت کردند.

گفتنی است؛ کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران، استفاده از وسایل ایمن و تجهیزات ضروری را به افرادی که در ارتفاع، چاه و ساختمان های در حال ساخت فعالیت می کنند توصیه می کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #