فهرست
انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
بازدید: 49
بدون دیدگاه

سامانه صدور روادید الکترونیکی آغاز به کار کرد

سامانه صدور روادید الکترونیکی آغاز به کار کرد

ماه ایران: سامانه صدور روادید الکترونیکی آغاز به کار کرد

پناهی‌آذر از آغاز به کار سامانه صدور روادید الکترونیکی خبر داد و گفت: از امروز مسافران ۱۸۰ کشور از خدمات این سامانه بهره‌مند خواهند شد.

حسین پناهی‌آذر معاون ایرانیان و امور مجلس وزارت خارجه در جمع خبرنگاران در خصوص صدور نخستین روادید الکترونیکی، با تأکید بر اینکه از امروز مسافران حدود ۱۸۰ کشور از سامانه صدور روادید الکترونیکی بهره‌مند خواهند بود،  اظهار کرد: این سامانه سال گذشته در فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد و هم اکنون ۸۰ نقطه داخل و خارج از کشور در حال بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه از امتیازات این سامانه سرعت، دقت، یکپارچگی و از بین بردن امکان جعل روادید است، تصریح کرد: اطلاعات ثبت شده در این سامانه توسط تمامی ایستگاه‌های نیروی انتظامی قابل رویت و راستی آزمایی قرار خواهد گرفت و دیگر برچسب روادید و کاغذهای اضافه وجود نخواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: هنگامی که تمامی مناطق ما به این سامانه تجهیز شوند، می‌توان با هتل‌ها و سایر مزاکز موجود در کشور، بستری ایجاد کرد تا این مراکز با استفاده از کد و شماره گذرنامه مسافر از دارا بودن روادید وی مطلع شوند و اطمینان حاصل کنند.

پناهی‌آذر افزود: روزانه یک هزار و ۲۰۰ روادید در فرودگاه امام خمینی(ره) صادر می‌شود که با راه‌اندازی این سامانه این مقدار افزایش خواهد یافت.

شهرام آدم‌نژاد رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فرودگاه امام(ره) باید پیشران هوشمند سازی در زیر ساخت‌ها و بخش‌های مختلف باشد که در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: محلی برای انتظار و استراحت مسافران خارجی در نظر گرفته شده است که تا چند روز آینده آماده خواهد شد، همچنین سامانه‌ای هم در خصوص جانمایی افراد در حال تجهیز شدن است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #