فهرست
انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
بازدید: 105
بدون دیدگاه

زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟

زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟

ماه ایران: زمان طلایی بیماران سکته مغزی برای برگشت عضلات چقدر است؟

فیزیوتراپیست با اشاره به علل فلج عضلات در بیماران سکته مغزی به زمان طلایی برای بازگشت از این عارضه اشاره کرد.

مصلح الدین ادیب حسامی فیزیوتراپیست در گفت‌وگو با خبرنگاران ؛ اظهار کرد: عارضه سکته مغزی در اثر لخته‌شدن خون در رگ‌های مغزی  همچنین پارگی رگ و خونریزی داخلی در افراد ایجاد می‌شود که همین بیماری باعث بروز فلج عضلانی در بیمار خواهد شد.

وی ادامه داد: در اثر بروز سکته های مغزی و محل لخته شدن خون سمت راست  یا چپ بیمار دچار فلج عضلانی می شود که اگر عضلات سمت راست بدن در اثر بروز سکته مغزی از کار بیافتد، معمولا گفتار فرد هم با مشکل روبرو می شود.

ادیب حسامی با اشاره به اینکه در اثر بروز سکته مغزی گفتار افراد مختل شده و بیماران باید با گفتار درمانی تکلم خود را اصلاح کنند، افزود: بعد از بروز سکته مغزی زمان طلایی بیماران برای برگشت عضلات از کار افتاده و فلج شده ۶ ماه است که در این مدت عضله های بدن مانند مغز یک نوزاد و یا کودک آموزش پذیر است.

زمان برگشت عضلات فلج شده دست دیرتر از پا است

وی عنوان کرد:  فیزیوتراپی به موقع بر روی بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند، ضروری است تا آنها به زندگی عادی خود برگردند که در این میان در بیشتر موارد عضلات دست به دلیل اینکه فضای بیشتری از مغز را اشغال کرده‌اند دیرتر از پا فعال می شوند.

ادیب حسامی یادآور شد: بعد از انجام فیزیوتراپی و بستن آتل پا و دست، بیماران می توانند به زندگی عادی خود به تنهایی  یا با کمک عصا ادامه دهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #