فهرست
انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
بازدید: 55
بدون دیدگاه

روش های بهبود روابط خواهر برادری

روش های بهبود روابط خواهر برادری

ماه ایران: روش های بهبود روابط خواهر برادری

روابط خواهر و برادری مثبت کمک زیادی به رشد عاطفی بچه ها کرده و موجب اعتماد به نفس آن ها می شود.

برای بهبود روابط خواهر برادری چه کنیم

بیشتر ما داشتن خواهر یا برادر یا هر دوی آنها را تجربه کرده ایم و در زندگی اتفاقاتی افتاده که به اهمیت روابط خواهر و برادری پی برده ایم. روابط صمیمانه ای که در هیچ رابطه ای نمی توان نظیرش را یافت .در این مطلب شما را با روش هایی برای بهبود روابط خواهر برادری آشنا خواهیم کرد با انجام این روش ها صمیمیت این رابطه عمیق را افزایش دهید.روابط خواهر برادری

روابط خواهر برادری

برای حفظ روابط خواهر و برادری خوب چه باید کرد

برای همه ما هیچ چیز با ارزش تر از خانواده نیست و تا جاییکه بتوانیم سعی می کنیم ارتباطمان را با اعضاء خانواده بهتر کرده و به آن ها عشق بورزیم .

در این میان روابط مثبت میان خواهر و برادر کمک زیادی به رشد عاطفی بچه ها کرده و موجب اعتماد به نفس آن ها می شود. ما در ادامه به راه هایی برای بهبود روابط خواهر و برادر می پردازیم .

– اگر زمانی مشکل یا مساله ای میان شما با خواهر و برادرتان بوجود آمد بهتر است هر چه سریعتر آن را فراموش کنید و یا اگر با گذشت مدت زمان زیاد از ذهن تان پاک نمی شود با او صحبت کرده و مشکلات را حل کنید .

– با توجه به آنکه همه شما اعضا یک خانواده هستید باید برای انجام کارها به هم کمک کنید، پس در کارهای خانه به هم کمک کنید یا اگر خواهر یا برادرتان دچار مشکلی شده به او کمک کنید .

روش های بهبود روابط خواهر برادری

برای ایجاد روابط خواهر برادری خوب چه کنیم

– هیچ گاه پشت سر هم بدگویی نکنید، مخصوصا زمانیکه با دوستانتان هستید از اعضا خانواده و خواهر و برادر بزرگترتان بدگویی نکنید .

– قبل از آنکه هر کای بکنید بیشتر در مورد کارها و حرف هایتان فکر کنید، سعی کنید اگر ازدواج کرده اید و جدا از هم زندگی می کنید، روابط رسمی را کنار گذاشته و صمیمانه تر با هم برخورد کنید .

– به راحتی و با زبان خوب از هم انتقاد کنید، اما در این انتقادات به خصوص در ارتباط با خواهر و برادر بزرگتر سعی کنید انعطاف پذیری بالایی داشته باشید و سرزنش یا نصیحت نکنید .

– به جای بررسی خواهر و برادرتان در شبکه های مجازی مثل فیس بوک، اینستاگرام و … به وضعیت و نیازهای واقعی آن ها بپردازید .

– اختلاف نظر در هر خانواده ای طبیعی است پس اگر با خواهر یا برادرتان تفاوت دیدگاه دارید بحث نکنید و احترام متقابل را فراموش نکنید .

– همیشه سعی کنید با انجام کارهایی همدیگر را خوشحال کنید. دادن هدیه یا صرف غذا در کنار هم بیرون از خانه می تواند روابط شما را بهتر کند، کارشناسان معتقدند اعضای هر خانواده ای باید حداقل دو وعده ی غذایی شان را در کنار هم بخورند..به آن ها نشان دهید که از خوشحالی آن ها خوشحال هستید، و با ناراحتی شان غمگین می شوید .

– جای طرح بحث های داغ و پر حاشیه مثل بحث های سیاسی، مذهبی و … در خانه نیست و شما را بیشتر از هم دور می کند و بهتر است موضوعات مشترکی را که هر دو طرف دوست دارند مطرح کنید .

– با خواهر و برادرتان صادقانه برخورد کنید، احساس واقعی خود را بگویید و به آن ها نشان دهید که چقدر از دیدن  شان خوشحال هستید و چقدر دوستشان دارید .

روش های بهبود روابط خواهر برادری

چگونه روابط خواهر برادری خوبی داشته باشیم

عوامل موثر بر روابط خواهر و برادری

اگر شما دارای دو یا چند فرزند باشید و یا تصمیم داشته باشید که فرزند دوم خود را به دنیا بیاورید، شاید این سوال ذهن تان را به شدت درگیر کند که چه عواملی در ایجاد رابطه مثبت و منفی خواهر و برادرها نقش دارد؛ این دقیقا همان سوالی است که پیرامون آن تحقیقات زیادی هم انجام شده است. در ادامه به یافته های برخی از این تحقیقات اشاره می کنیم :

*وقتی اختلاف سن خواهر و برادرها زیاد(یعنی بیش از چهار سال) است، احتمال مثبت بودن رابطه آنها بیشتر است، اگر چه این یافته گاهی اوقات در مورد پیش دبستانی ها مصداق ندارد. در میان پیش دبستانی ها رابطه ای بین زیاد بودن یا کم بودن اختلاف سن با مثبت و منفی بودن روابط خواهر و برادرها دیده نمی شود. در ضمن وقتی دو فرزند همجنس باشند، رابطه آنها مثبت تر خواهد بود تا وقتی غیر همجنس باشند .

*برخورد متفاوت مادر با فرزند کوچکتر، خلق و خوی بچه، کیفیت رابطه زن و مرد، وضعیت سازگاری والدین و نحوه مداخله والدین در اختلافات فرزندان .

*اگر چه اکثر مادرها با فرزندان خود یکسان رفتار نمی کنند ولی این مساله می تواند معلول سطح متفاوت رشد فرزندان باشد. تحقیق دیگری که در همین راستا انجام شده است نشان می دهد که وقتی مادران دو فرزند همسن دارند، تا حد زیادی با آنها یکسان رفتار می کنند .

*خلق و خوی کودکان اعم از پاسخ دهی هیجانی، میزان تحرک، تکانشی بودن و .. با منفی بودن روابط خواهر و برادرها رابطه دارد. مطالعات نشان داده که خلق و خوی بد فرزند بزرگتر، حال و هوای رابطه خواهر و برادرها را تعیین می کند و روابط را عمدتا پراختلاف می کند، صرفنظر از اینکه خلق و خوی فرزند کوچکتر چگونه بوده است .

 منبع:تبیان

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #