فهرست
انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
بازدید: 55
بدون دیدگاه

رشد بهتر کودکان با روزی ۲ عدد تخم مرغ

رشد بهتر کودکان با روزی ۲ عدد تخم مرغ

ماه ایران: رشد بهتر کودکان با روزی ۲ عدد تخم مرغ

تخم مرغ منبعی از ویتامین A است و همچنین دارای مقدار زیادی پروتئین است که برای رشد کودکان بسیار مفید است و می تواند به بهبود و ارتقاء سلامت بزرگسالان کمک کند.

تخم مرغ و فایده آن برای کودکان

رشد مغز در دوران کودک ی بیشتر از سالهای دیگر زندگی است و هرچقدر در این دوران به خوردنیها و همینطور مهارتهای ذهنی و فکری توجه شود در سالهای آیند فرد میتواند از مغز خود استفاده بهتری نماید . انواع ویتامینها و املاح معدنی میتواند به رشد مغز و برقراری اتصالات شبکه عصبی مغز کمک بیشتری نماید . در این بین ویتامین های گروه B برای رشد بافت مغز بسیار ضروری بنظر میرسند ، و همچنین این ویتامین ها بعنوان یک ناقل عصبی و آنزیم نیز عمل می کنند.

تخم مرغ منبع پروتئین
تخم مرغ سرشار از پروتئین میباشد که زرده تخم مرغ دارای ماده کولین است. کولین یک ماده تغذیه ای بسیار پر اهمیت برای تقویت مغز و حافظه بشمار می رود. بهتر است تخم مرغ در وعده غذایی روزانه کودکان جای داده شود مخصوصا اینکه در وعده مهم صبحانه و پیش از شروع درس کودکان تخم مرغ مصرف نمایند .

تخم مرغ

تخم مرغ غذایی مفید

 

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی درباره خواص مصرف تخم مرغ، گفت:تخم مرغ دارای مقدار زیادی پروتئین است به گونه ای که پروتئین های آن از گوشت، شیر و … بیشتر است.
تخم مرغ منبع غنی از ویتامین A است که این خاصیت برای رشد کودکان بسیار مفید است، هم چنین مصرف این ماده غذایی به بهبود و ارتقاء سلامت بزرگسالان نیز کمک می کند.
کودکان می تواند برای رشد بهتر روزانه ۲ عدد تخم مرغ (سفیده به همراه زرده) مصرف کنند،توصیه می شود افراد در جوانی روزانه یک عدد، سنین بالای ۴۰ هفته ای ۳ الی ۴ بار و ۶۰ سال به بالا هفته ای ۲ تا ۳ عدد تخم مرغ مصرف کند.
افراد مبتلا به نارسایی و سکته قلبی نباید در هفته بیش از ۲ عدد تخم مرغ مصرف کنند.
آیا مصرف تخم مرغ موجب افزایش کلسترول خون می شود، اگر سفیده تخم مرغ به تنهایی مصرف شود هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند اما اگر سفیده همراه با زرده می شود باید طبق الگوی عنوان شده رفتار کنند.
اگر افراد به اصافه وزن مبتلا نباشند می توانند تخم مرغ را به اشکال مختلف نمیرو، املت، آب پز و… مصرف کنند اما افرادی که دچار اصافه وزن و چاقی هستند باید تخم مرغ را به گونه ای مصرف کنند که روغن کم تری مصرف کند.
منبع:سلامت نیوز

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #