فهرست
انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵
بازدید: 117
بدون دیدگاه

راه افتادن بچه ، فک میکنم دیره / تلاش برای راه رفتن نوزاد

راه افتادن بچه ، فک میکنم دیره / تلاش برای راه رفتن نوزاد

 

راه افتادن بچه

 

راه افتادن بچه

ماه ایران : تلاش برای راه رفتن از اولین روز تولد نوزاد آغاز میشود. در طول سال نخست زندگی تلاش کودک معطوف به تقویت قدرت عضلانی و هماهنگی و تسلط بر حرکات فیزیکی میشود. که نتیجه این تلاش ها منجر به نشستن، خزیدن و چهار دست و پا رفتن میشود. هنگامی که او این مهارت ها را آموخت، آماده است تا کم کم بدن خود را کشیده و به حالت ایستاده درآید و با استفاده از نقاط اتکا و گرفتن مبلمان و میز و … به گشت زنی در اطراف اتاق بپردازد. در این مدت او اعتماد به نفس و تعادل لازم را نیز کسب کرده است.
یادگیری راه رفتن در کودک نیازمند تمرین زیادی است، که ممکن است زمان زیادی هم ببرد و تسلط بر آن پیشرفت بزرگی در روند مستقل شدن کودک شما بحساب می آید.۱۲ تا ۱۸ ماهگی ( تاتی تاتی )
اکثر کودکان اولین گام های خود را در حدود یک سالگی خود بر میدارند. اما محدوده نرمال برای راه افتادن کودکان بسیار وسیع است. اگر کودک یک ساله شما هنوز راه نمیرود، نگران نباشید. چیزی که مهم است پیشرفت مهارت های او در راه رفتن است. کودکانی که خزیدن و چهار دست و پا رفتن را دیرتر شروع میکنند، زمان بیشتری (چند هفته یا ماه) برای خوب راه رفتن سپری میکنند. البته تا زمانی که روند مهارت یابی او ادامه دارد جای نگرانی نیست.
پس از برداشتن اولین قدم ها، کودک خم شدن و دوباره ایستادن را می آموزد. اگر کودک شما تازه راه افتاده است، به احتمال زیاد شیفته اسباب بازی هایی میشود که میتواند بکشد یا هل دهد و به او در تاتی تاتی کردن کمک میکند.
اگر برای خرید واکر وسوسه شده اید، باید بگوییم که: واکر به راحتی کودک را در معرض افتادن از پله ها و موقعیت های خطرناک قرار میدهد. به همین دلیل وسیله ی مناسبی برای یادگیری راه رفتن بشمار نمی آید.

۱۹ تا ۲۴ ماهگی
راه افتادن بچه : حال کودک شما مطمئن تر روی پای خود راه میرود. راه رفتن در حالی که چیزی مانند یک توپ در دست دارد، احساس بهتری به او میدهد. او خود را با حمل اشیاء سنگینتر به چالش میکشد. پس از دیدن تلاش او برای بلند کردن اشیاء سنگینی مثل یک کیف تعجب نکنید. همچنین او از کشف مکان هایی که میتواند برود هیجان زده خواهد شد.

۲۵ تا ۳۰ ماهگی
حال کودک شما دو ساله شده است. اعتماد به نفس لازم جهت انجام برخی بازی ها مانند دنبال بازی را نیز پیدا کرده است. راه رفتن او بسیار بهتر شده و با کمک بزرگترها میتواند روی پاشنه پا نیز حرکت کند.
در این سن او از بالا و پایین پریدن لذت میبرد. اکنون زمان مناسبی است برای تصمیم گیری در مورد اینکه به او اجازه پریدن روی مبلمان را بدهید یا نه!

۳۱ تا ۳۶ ماهگی
هنوز هم چیزهایی برای یادگیری وجود دارد. مانند حفظ تعادل هنگام راه رفتن روی جدول خیابان یا ایستادن روی یک پا، که نیازمند تمرکز و تلاش است. او میتواند بایستد و دوباره بدود. زیرکانه از پاهای خود استفاده کند و با کمی تامل به چپ و راست خم شود.

منبع:بی بی سنتر

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #