فهرست
انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 28
بدون دیدگاه

دیدگاه نیکی کریمی درباره همه می دانند و اصغر فرهادی

دیدگاه نیکی کریمی درباره همه می دانند و اصغر فرهادی

ماه ایران: دیدگاه نیکی کریمی درباره همه می دانند و اصغر فرهادی

نیکی کریمی در یادداشتی در صفحه شخصی اش به نکاتی پیرامون قدرت فیلمسازی اصغر فرهادی اشاره نمود.

 نیکی کریمی نوشت:
فیلم سازی کار سختی است . خیلی هم سخت
به خصوص وقتی ابعاد  فیلم ات بین المللی میشود و همه به اصطلاح میخواهند ببینند که چه کرده ای!
همه میدانندِ فرهادی ، کَنِ امسال را افتتاح کرد واین یعنی کلی احساس خوب و خوب تَر آنکه می بینی و می شنوی که فیلم به شدت در گیشهِ سختِ فرانسه موفق بوده است .سینمای ما ، اقتصاد ، حیات و استقلالش به این توجهِ در گیشه آنهم در ابعادِ بین المللی احتیاج دارد . انگار بالاخره زمانِ آن رسیده که بجز نشانه های معرفتی و شاعرانگی که شاخصِ قابلِ اتکا و افتخارِ سینمای ماست ، جا برایِ ورود به سالن های سینما و بازارِ فیلم های ایرانی باز شود.همه میدانند را چند روز پیش در کن دیدم.

یک پنه لوپه‌کروز و‌ باردمِ عالی دارد و فرهادی با هوشمندی ، قلبِ اثرِ پلیسی _جنایی اش را به تیمِ پر انرژی و درخشانِ تیمِ بازیگری اش سپرده است و یک خانم هایده صفی یاری عالی ، با مونتاژی درخشان…

در چنین ژانری نیاز به یک مهندسی دقیق در اجزای قصه و شخصیت ها دارد و این تخصصِ فرهادی است . او باهوش تَر از آن است که بتوان در شاکله و ساختارِ چیده شده قصه فیلم اش بنیانی سُست پیدا کرد .

همیشه طرفدارِ جِسارت بوده ام و خوشحالم که فرهادی بدون محافظه کاری و با شجاعت به نوع سینمای خودش ادامه میدهد . در پایان باید به این مهم اشاره کنم که تقصیر ما ، طرفداران و حتی مخالفانِ احتمالی فیلم اش نیست اگر فیلم به فیلم انتظارمان از آثار او بالاتر می رود.

 

دیدگاه نیکی کریمی درباره همه می دانند و اصغر فرهادی

 

منبع: صفحه شخصی نیکی کریمی

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #