فهرست
انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۶
بازدید: 332
بدون دیدگاه

دستگیری دزد پیرزن‌ها / دستگیری بیش از ۱۴۰ سارق !!!دستگیری دزد پیرزن‌ها / دستگیری بیش از ۱۴۰ سارق !!!

دستگیری دزد پیرزن‌ها

ماه ایران : معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از دستگیری اعضای باند سارقان طلا از بانوان کهنسال به روش اغفال خبر داد و گفت: سارقان با سوء استفاده از عقاید مذهبی مالباختگان و اغفال آنان، زیورآلات و هر گونه متعلقات با ارزش آنها را گرفته و متواری می‌شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ رضا موذن در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ماه‌های اخیر گروهی از سارقان، سوژه‌های خود را از میان زن های سالخورده انتخاب کرده و در پوشش زن و شوهر از آنها به روش‌های مختلف سرقت می کردند.

وی افزود: سارقان در این شیوه شروع به صحبت با سوژه کرده و در ادامه با سوء استفاده از عقاید مذهبی مالباختگان و اغفال آنان زیورآلات و هر گونه متعلقه با ارزش را که بانوان سالخورده به همراه داشتند از آنها گرفته و سپس با خودرو متواری می شدند.

دستگیری دزد پیرزن‌ها : معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه به دلیل چند گزارش مشابه در این خصوص این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت، تصریح کرد: در روزهای اخیر و چند ماه گذشته با سلسله اقدامات خاص پلیسی، فنی و اطلاعاتی چندین باند با شگرد فوق در برخی استان های مسافرخیز شناسایی و دستگیر شده اند.

وی خاطرنشان کرد: از عمده علل افزایش این گونه سرقت‌ها را می‌توان سهل انگاری مال باختگان در نگهداری اموال با ارزش خود و سوء استفاده سارقان از احساسات و تمایلات مذهبی افراد نام برد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا ضمن هشدار به شهروندان بیان کرد: ترجیحاً در مواقع حضور در معابر، بوستان‌ها و اماکن عمومی و مذهبی زیورآلات قیمتی خود را به همراه نداشته و یا آنها را به نمایش نگذارند.

وی خطاب به شهروندان بویژه با بیان اینکه از سوار شدن به اتومبیل افراد ناشناس پرهیز کنید، گفت: همواره سوء استفاده از احساسات و تمایلات مذهبی مردم یکی از شگردهای مجرمان است؛ لذا در صورت مواجه شدن با این موارد باید کاملا هوشیار بود، باید توجه داشت افراد خیری که قصد کمک به هموطن خود را دارند در کوچه و خیابان به دنبال افراد مستحق نمی‌گردند.

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #