فهرست
انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
بازدید: 66
بدون دیدگاه

دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه ۷ میلیاردی مشهد

دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه ۷ میلیاردی مشهد

ماه ایران: دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه ۷ میلیاردی مشهد

اعضای باند سرقت مسلحانه ۷ میلیاردی پس از ۱۹ ماه تحقیقات پلیسی عاقبت به دام افتادند.

دستگیری باند سرقت مسلحانه میلیاردی مشهد

اعضای باندی که سال گذشته دست به سرقت مسلحانه هفت میلیاردتومانی زده بودند بعد از ١٩ ماه تحقیقات گسترده پلیسی عاقبت به دام افتادند و به جرم شان اعتراف کردند.سرقت مسلحانه

سرقت مسلحانه سرقت
یک توریست خارجی که مرداد سال گذشته به ایران آمده بود در ششمین روز این ماه یک تاکسی بین شهری را از تایباد به مقصد مشهد کرایه کرد. او که مقدار زیادی ارز همراه داشت هرگز تصور نمی کرد از پیش به وسیله سارقان شناسایی شده و دزدان حرفه ای در کمین او هستند.
هنگامی که تاکسی به نقطه خلوتی از جاده رسید، یک دستگاه پژو۴٠۵ به آن نزدیک شد و سه سرنشین پژو با تهدید سلاح گرم تاکسی را وادار به توقف کردند.
 بعد از آن دزدان به سوی توریست یورش بردند و کیف او را که حاوی گذرنامه و مقداری ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت درمجموع به ارزش هفت میلیارد تومان بود غارت کردند.
دزدان بلافاصله پس از این دزدی از محل گریختند. در این میان راننده تاکسی در حالی که به شدت ترسیده بود در تماس با پلیس١١٠ واقعه را تعریف کرد و مشخصات سارقان و خودروی آنان را داد. به این ترتیب طرح مهار به سرعت اجرا شد و مأموران گشت تمام مسیرهای خروجی جاده را زیرنظر گرفتند تا پژوی موردنظر را شناسایی کنند اما هیچ ردی از دزدان وجود نداشت و تحقیقات در این زمینه به نتیجه نرسید.
پس از آن پرونده به پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان سعی کردند در تایباد به سرنخی از سه مرد مسلح دست یابند اما این کار هم در وهله اول بی ثمر بود تا اینکه خبر رسید دزدان مقداری از ارزهای مسروقه را در یک صرافی تبدیل به ریال کرده اند. کارآگاهان همین سرنخ را پی گرفتند و دریافتند دزدان به پولی که به چنگ آورده اند یک دستگاه تریلی و یک خودروی سواری گران قیمت خریده اند اما باز هم ردپای خود آنان پیدا نشد تا اینکه شواهد نشان داد آنها ایران را ترک کرده و به ترکیه گریخته اند.
 به این ترتیب گره تازه ای در رسیدگی به این پرونده به وجود آمد و تحقیقات به حالت معلق درآمد. درحالی که گذشت زمان امیدها را برای دستگیری سارقان مسلح کم رنگ تر می کرد چندی قبل خبر رسید دو مرد فراری که درواقع سردسته باند سرقت بودند به مشهد بازگشته اند. این گونه بود که دور تازه ای از تفحص ها آغاز شد و بالاخره با کشف ردپای متهمان، آنها در عملیات ضربتی به دام افتادند. دو متهم در بازجویی ها درحالی که راهی برای کتمان واقعیت نداشتند به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه اعتراف کردند و گفتند سه نفر دیگر نیز در این دزدی با آنها همکاری کرده اند.
 متهمان توضیح دادند توریست خارجی را از قبل شناسایی کرده بودند و با تعقیب او توانستند در فرصتی مناسب نقشه شان را به اجرا درآوردند. از آنجا که سه عضو دیگر این باند در تربت جام بودند تیمی از مأموران با اخذ نیابت قضائی روانه این شهرستان شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در این باره اظهار کرد:فرماندهی انتظامی شهرستان تربت جام در عملیاتی مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان فریمان و کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شدند و در آخرین مرحله از این عملیات، پس از چندین ساعت کنترل و مراقبت های نامحسوس سه عضو دیگر این باند  را دستگیر کردند و در بازرسی ها دو دستگاه خودروی سواری پژو۴۰۵ و ۲۰۶ نیز کشف شد. بنا بر این گزارش، متهمان اکنون در بازداشت به سر می برند و تحقیقات از آنها برای افشای سایر جرائم احتمالی شان ادامه دارد.

دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه ۷ میلیاردی مشهد

منبع:شرق

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #