فهرست
انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶
بازدید: 145
بدون دیدگاه

درمان خانگی تاول زدن پا

درمان خانگی تاول زدن پا

ماه ایران: درمان خانگی تاول زدن پا

آیا روی پایتان تاول زده است؟ تاول پوستی در بهترین حالت درد دارد و در بدترین حالت باعث ناتوانی در راه رفتن می شود. اگر دچار تاول پا شده اید، به مراحل درمانی زیر عمل کنید.

راحت ترین و ساده ترین روش های درمانی

معمولا وقتی پوست پا در معرض ساییدگی، گرما، آلودگی و رطوبت قرار می گیرد، تاول می زند. این عوامل خصوصاً اگر، کفش و جوراب نامناسبی هم پوشیده باشید بیشتر عود میکند.درمان تاول پا

با پوشیدن کفش نو برای مدت زمان طولانی و بدون اینکه آن را برای مدتی از پایتان در آورید، تاول پوست پا به طور مکرر بروز می کند، زیرا کفش نو سفت و سخت است و با پوست نرم و نازک شما مطابقتی ندارد..

حس خوب و رضایت بخش خرید کردن، لبخند خوشایند روی لب ها! یکی از لذت بخش ترین تفریحات روزانه بیشتر افراد است. از خریدتان راضی هستید و نمی توانید برای یک لحظه هم که شده چشم از روی کفش های تازه و زیبای تان بردارید. اما طولی نمی کشد که تمامی این خوشی ها و خرسندی ها تبدیل به یک لذت زودگذر می شود. درست زمانی که کفش های تازه تان را به پا می کنید زخم و تاول ها شروع به اذیت و آزار پا می کنند و به اصطلاح پا را می زنند.

اغلب دلیل ایجاد این اتفاق ها رابطه ای مستقیم با استفاده از کفش های نامناسبِ پا و عدم تنفس صحیح پاها دارد. کفش های تنگ و مشکل دار باعث ساییدگی سطح پوست می شوند و موجب ایجاد زخم و جراحت و در نتیجه تاول و درد می شوند و شما به سختی می توانید راه بروید.

جالب اینکه تا زمانی که پاهای تان به کفش عادت کند احتمالا آن ها کهنه شده اند و باید یک جفت کفش نو بخرید. توجه داشته باشید مراقبت و رسیدگی به زخم ها و تاول های ناشی از کفش های نامناسب یک امر ضروری است و نیاز به توجه جدی دارد. و اما درمان های خانگی مناسب برای مواجهه با این معضل کدامند تا بتوانند مانند یک معجزه عمل کنند و شما را از دست این عارضه ناخوشایند نجات دهند.

درمان خانگی تاول زدن پا

درمان تاول پا

برطرف کردن تاول پا

۷روش خانگی برای درمان تاول

یخ
یکی از راحت ترین و ساده ترین روش های درمانی استفاده از یک تکه یخ است. کمک گرفتن از یک قالب کوچک یخ می تواند تسکین دهنده دردتان باشد. چند تکه یخ را درون یک پارچه تمیز قرار دهید و روی ناحیه مورد نظر بمالید. این کار نه تنها درد پا را از بین می برد بلکه باعث کاهش تورم آن هم می شود.
آلوئه ورا
آلوئه ورا، به دلیل خواص ویژه و بی شمار خود در درمانگر و اثربخش بودن بیشتر مشکلات پوستی بسیار شناخته شده است. کافی است مقداری ژل آلوئه ورا را روی ناحیه آسیب دیده پای تان بمالید تا دردتان به مقدار زیادی کاهش یابد. مصرف مداوم ژل آلوئه ورا می تواند جراحت ناشی از کفش را هم از بین ببرد.
آسپیرین
ممکن است کمی عجیب و غیر عادی به نظر برسد اما استفاده از آسپیرین می تواند یک کمک موثر در درمان زخم ها و تاول های به وجود آمده بر روی پاهای تان باشد. لازم نیست آن را بخورید. خاصیت ضدالتهابی آسپیرین می تواند تورم و التهاب ناشی از کفش را در یک چشم برهم زدن برطرف کند. با استفاده از چند قرص آسپیرین و مقداری آب کمی خمیر درست کنید و روی نقاط مورد نظر بمالید. زمانی که خشک شد پاهای تان را با آب بشویید.
روغن زیتون و روغن بادام
ترکیب روغن زیتون و روغن بادام می تواند مانند یک دوست مهربان درمانگر دردتان باشد تا تاول های آزاردهنده روی پاهای تان را درمان کنید. هر دو روغن را با هم ترکیب کنید و بعد خیلی آرام آن را روی تمامی سطح پا ماساژ دهید. استفاده از این ترفند علاوه بر کاهش درد و التیام زخم ها موجب آرامش پاهای تان هم خواهد بود.

 

درمان خانگی تاول زدن پادرمان تاول پا

درمان تاول پا

خمیر دندان
خمیر دندان هم می تواند در برطرف کردن مشکلات و عوارض ناشی از پوشیدن یک کفش نامناسب شگفتی آفرین باشد. این ماده تمیزکننده با خواص ویژه خود کمک می کند تا تاول های پوستی خیلی سریع بهبود یابند. ترکیباتی مانند منتول، آب اکسیژنه و جوش شیرین مواد تشکیل دهنده خمیر دندان هستند که همگی می توانند کمک موثری برای تان باشند. کمی خمیر دندان را روی تاول ها بمالید و بگذارید چند ساعت روی آن ها باقی بماند و بعد با آب بشویید.
عسل
مثل همیشه عسل می تواند درمانگر ده ها هزار مشکل پوستی باشد درست مثل مشکلی که گریبان گیر شما شده است. برای اثربخشی سریع و مناسب عسل را روی تاول ها و نواحی آسیب دیده بمالید تا خودتان شاهد تاثیر شگفت انگیز آن باشید.
آرد برنج
استفاده از آرد برنج یکی دیگر از درمان های رایج و تاثیر گذار برای رهایی از درد و زخم ها است. علاوه بر این آرد برنج می تواند برای لایه برداری (اسکراب) پوست هم مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از آب و آردبرنج خمیر مناسبی تهیه کنید و آن را روی تاول های روی پا بمالید. کمی صبر کنید تا کاملا خشک شود و بعد آن را با آب نیمه ولرم بشویید. سعی کنید این کار را دوبار در روز انجام دهید تا نتیجه دلخواه تان حاصل شود.

درمان خانگی تاول زدن پا

منبع:بهداشت نیوز

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #