فهرست
انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 16
بدون دیدگاه

حرف های ممنوعه به رئیس خود

حرف های ممنوعه به رئیس خود

ماه ایران: حرف های ممنوعه به رئیس خود

صحبت کردن با رئیس اهمیتی بسیاری دارد، اما شاید برای شما جای سوال باشد که چگونه با رئیس تان حرف بزنید، در این مطلب می توانید مشاهده کنید که چه حرف هایی را نباید به رئیس تان بگویید.

چیزهایی که هرگز نباید به رئیس خود بگویید:

وقتی که شما با رئیس خود صحبت مکنید باید در یک سطح حرفه ای باشید صحبت اشتباه و نابجا می تواند آسیب جدی به کار و حرفه شما بزند، برای آنکه به این سطح حرفه ای برسید باید بدانید که با او چه بگویید و چه نگویید.حرف با رئیس

نگویید:(( نه وقت ندارم))

وقتی رئیس شما درخواست انجام کاری را از شما می کند هیچ دلیلی برای نه گفتن ندارید.
حتی اگر مشغول انجام پروژه های فوق العاده هستید و واقعا احساس می کنید که فرصت و وقت کافی برای انجام این کار ندارید.
از رئیس خود درخواست کنید که اجازه دهد شما در ابتدا کارهای خود را اولویت بندی کنید.
به این ترتیب شما را به چشم کارمندی که نمی تواند کاری را انجام دهد نگاه نمی کند، بلکه به چشم کارمندی نگاه می کند که می تواندبا نگرش و برنامه ریزی خود هر کاری را انجام دهد.
حرف های ممنوعه به رئیس خود
بهترین راه ها برای حرف زدن با رئیس

نگویید:(( این تقصیر من نبود ))

گاهی اشتباهاتتان را بپذیرید و گردن بگیرید.
اما اگر شما بی گناه هستید پس چرا باید به رئیس خود توضیح دهید؟!
شما هرگز نباید دیگر همکاران خود را زیر سوال ببرید و یا اصطلاحاً بفروشید مخصوصاً اگر ممکن است که در اشتباه باشید. پس اگر مرتکب اشتباهی شده بودید هرگز راجع به آن با رئیستان صحبت کنید و در صورت لزوم توضیحات هم بدید.

نگویید :((من به دنبال کار جدید هستم))

البته کارفرمایان می دانند که هر فردی از کارکنانشان در هرزمانی می تواند به دنبال کار جدید باشد اما یک تفاوت بزرگ با رئیسی که میداند شما دنبال کار جدید هستید دارد.
اکثر کارفرمایان این را به عنوان یک ضربه محکم و ناگهانی در نظر می گیرند. بهتر است بعد از زمانی که این شغل جدید را پیدا می کنید او را مطلع سازید.
نوع صحبت کردن با رئیس در محل کار

نگویید:((نمی دانم چگونه این کار را انجام دهم))

اگر رئیس تان از شما می خواهد که کاری را انجام دهید و مطمئن نیستید که دقیقاً چگونه می توانید آن را انجام دهیدقطعاً شما نباید اجازه دهیدکه فکر کند شما در انجام این کار ناتوان هستید و مستعد این شغل نمی باشید.
در عوض از او بخواهید که جهت شروع کار به عنوان مثال همکاری که می تواند به شما آموزش دهد را در اختیارتان قرار دهد و یا از طریق یک آموزش آنلاین میتوانید یاد بگیریداین نشان می دهد که شما آمادگی دارید و مایل به یادگیری برای بهبود در روند کارتان هستید.

نگویید:(( من ورشکسته ام و نیاز به ارتقا دارم))

این بدان معنی است که شما هرگز نباید راجع به ارتقاء شغلی به رئیس خود چیزی بگویید.
اما می توانید درباره حقوق و دستمزد خود صحبت کنید و به دلیل مشکلات مالی ،پول بیشتری را مطالبه کنید.
چگونه با رئیس خود صحبت کنیم

نگویید:((رئیس قدیمی از این راه استفاده می کرد))

شما نمی خواهید که یک همکار قدیمی را با یک موقعیت جدید مقایسه کنید .و رئیس جدید شما بیشتر احساس مقایسه و شبیه بودن کند.
همچنین ممکن است رئیس شما فکر کند که در مسیر کار قبلی خود گیر کرده ایدو انعطاف پذیر نیستند و به خوبی تغییر نخواهید کرد و این ممکن است به از دست دادن کار شما منجر شود.

نگویید:(( همه چیز آهسته پیش می رفت و من زودتر محل کار را ترک کرده ام))

اگر شما برای ملاقات با دکتر خود محل کار خود را ترک کرده اید یک چیز است، اما هرگز نباید بی خبر از رئیس خود آنجا را زود ترک کنید.
کارفرمایان دوست دارند زمانیکه کارکنانشان غیر فعال می شوند را نشان دهند اگر شما در طول روز در کمال سکوت و آرامش کار خود را کرده اید در هنگام خروج باید با رئیس خود در میان بگذارید تا بدانید و مطمئن شوید که پروژه ی دیگری در کارنیست.

نگویید:((من خسته و کسل هستم))

شما در محل کار خود بایدیک مولد باشید و مشتاقانه آنرا انجام دهید و این وظیفه رئیس نیست که راه های جلب شغل برای شما پیدا کنید. و با کارهای خاص شما را سر حال و قبراق نگهدارد.
به جای گفتن حوصله ام سر رفته است یاکسل شده ام به صورت داوطلبانه به دنبال یک پروژه جدید از رئیس خود باشید و مسئولیت آن را برعهده بگیرید.
حرف های ممنوعه به رئیس خود
هیچوقت نگویید به رئیستان خسته و بی حال هستم

نگویید :((که من خیلی آویزان و گیج هستم))

اگر شما به رئیس خود نزدیک شده اید و یک رابطه دوستانه برقرار کرده اید ممکن است به نظر تان بیاید که همه سرگرمی های شب گذشته را برایش تعریف کنید.
اما اینطور نیست اگر این اتفاق بارها تکرار شود و روزی ۵ تا ۱۰ دقیقه تاخیر داشته باشیدرئیس تان ممکن است سوالات را شروع کند و تصور کند که به خاطر همان مهمانی ها و تفریحات دیرکرده اید.
پس در پایان ساعت کاری به خود یادآوری کنید که این شخص ، کسی است که در مورد افزایش حقوق و دریافت من تصمیم میگیرد و دیگر هیچ.
منبع:تبیان

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #