فهرست
انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
بازدید: 56
بدون دیدگاه

جنتلمن واقعی چه خصوصیاتی دارد؟

جنتلمن واقعی چه خصوصیاتی دارد؟

ماه ایران: جنتلمن واقعی چه خصوصیاتی دارد؟

آداب معاشرت یک جنتلمن واقعی، تاریخچه ی خاص خودش را دارد که در این مطلب شما را با اتیکت هایی آشنا می کنیم که شاید تا حدودی در دنیای مردانه ی امروز فراموش شده اند.

چگونه یک جنتلمن واقعی باشید

باید بدانید ویژگی های یک مرد باشخصیت و جنتلمن آنقدر ها هم عجیب و غریب نیست، شاید با کمی تغییر در رفتار، شما هم بتوانید به یک جنتلمن واقعی تبدیل شوید ! در این مطلب با ویژگی های یک جنتلمن واقعی آشنا شوید و رفتارهای خودتان را به این خصوصیات نزدیک کنید تا محبوب دل همسرتان شوید.جنتلمن واقعی

جنتلمن واقعی

ویژگی های رفتاری یک جنتلمن واقعی را بدانید

زمانی که رفتارها از درون ناشی نشوند و فقط از روی اجبار یا وظیفه باشند، جنتلمن واقعی وجود نخواهد داشت. آداب معاشرتیک جنتلمن. نجیب زاده ی واقعی، تاریخچه ی خاص خودش را دارد .
در این مطلب، اتیکت هایی را برایتان می گوییم که شاید تا حدودی در دنیای مردانه ی امروز فراموش شده اند، اما اگر می خواهید یک جنتلمن واقعی باشید باید بدانید این آیین ها و آداب معاشرت هرگز قدیمی نمی شوند و در دنیای امروز هم کاربرد واقعی دارند .

رفتارهای یک جنتلمن واقعی

۱٫ وقتی یک خانم وارد اتاق می شود از جایتان بلند شوید
وقتی یک سالمند یا یک خانم وارد اتاق می شود به احترام او از جای تان بلند شوید. این نشان دهنده ی تواضع و احترام شماست. وقتی در یک مهمانی شما را به شخصی معرفی می کنند هم باید از جای تان بلند شوید. از جا برخاستن شما یعنی توجه و مهربانی شما .

۲٫ در کنار همسر یا نامزدتان با مراقبت و توجه راه بروید
می دانید چرا کت بلند مردانه، سمبل یک جنتلمن است؟ در زمان های قدیم، قبل از بوجود آمدن سیستم شبکه ی فاضلاب، مردها با کت بلند در کنار پیاده رو می ایستادند تا خاک و گِلی که به خاطر عبور کالسکه ها به اطراف پخش می شد به همسر یا نامزدشان پاشیده نشود .
در آن دوران، گل و لای در خیابان ها وجود داشت . تصویر مردی که کتش را روی گودال آب گذاشته تا زن از روی آن رد شود، سمبل محافظت از زن است. امروزه شاید واقعا انجام چنین کارهایی لازم نباشد اما می توانید هنگام رد شدن از خیابان، قدم زدن در پیاده روی که هموار نیست یا در هر شرایط دیگر، با مراقبت از همسر یا نامزدتان نشان دهید که همیشه کنارش هستید و به او توجه دارید و از او در برابر هر چیزی محافظت و دفاع خواهید کرد .

۳٫ در را برای خانم ها باز کنید
یک جنتلمن همیشه در را برای یک خانم باز می کند، چه در یک فروشگاه باشد و چه در ِ اتومبیل. باز کردن در برای یک خانم به این معنی نیست که او ضعیف است، بلکه ژستی از محبت و احترام از سوی شماست .

۴٫ در مهمانی خانگی، هرگز از غذا ایراد نمی گیرد
انتقاد کردن از غذا به عنوان مهمان، بی احترامی بزرگی به میزبان است. اگر کسی وقت گذاشته، تلاش کرده و غذایی تهیه کرده، میزبان شماست، به او احترام بگذارید. لبخند بزنید، غذای تان را بخورید و تشکر کنید .

۵٫ برای جلب توجه، مدام قهقهه نمی زند
مدام با صدای بلند خندیدن، خصوصیت رفتاری احمقانه و بیمارگونه ای است. یک جنتلمن نیازی ندارد با صدای بلند بخندد یا حرف بزند تا توجه دیگران را به خود جلب کند، بلکه با شخصیت قوی خود دیگران را جذب می کند .

۶٫ صندلی را برای خانمش بیرون می کشد
این حرکت هم درست مانند باز کردن در، نشاندهنده ی احترام و توجه است. وقتی با یک خانم به رستوران می روید، ابتدا صندلی را برای او بیرون بکشید تا بنشیند و سپس خودتان بنشینید. مخصوصا اگر میان جمعیتی هستید که ممکن است جای نشستن برای همه نباشد .

رفتارهای یک جنتلمن واقعی را بشناسید

۷٫ به همسرتان در پوشیدن و درآوردن پالتو اش کمک کنید
این حرکت شما هم نشان از احترامی دارد که برای همسرتان قائلید. مخصوصا وقتی به مهمانی می روید در درآوردن و پوشیدن پالتو یا کُتش به او کمک کنید .

۸٫ جلوتر از همسرتان راه نروید
مردی که جلوتر از همسرش قدم برمی دارد اینطور به نظر می رسد که به او اهمیتی نمی دهد و همراه او نیست. مخصوصا هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها، یک گام عقب تر از همسرتان باشید تا مراقبت از او را نشان دهید .

۹٫ اگر فقط یک جا برای نشستن وجود دارد آن را به همسرتان بدهید
اگر فقط یک جا برای نشستن باشد، مثلا در اتوبوس، یک جنتلمن آن صندلی را به همسرش می دهد. اگر خانم باردار یا سالمندی دیدید و فقط یک جا برای نشستن وجود داشت، قطعا آن جا برای شما نیست !

۱۰٫ کیف همسرتان را حمل کنید
یک جنتلمن هنگامی که ممکن است حمل کیف برای همسرش دشوار باشد به او کمک می کند و کیف او را در دست می گیرد. ضمنا یک جنتلمن مثلا اگر خانم همسایه را در حال حمل یک بار سنگین ببیند، حتما به او کمک می کند .
۱۱٫ همیشه شما صورتحساب را پرداخت کنید
یک جنتلمن واقعی هرگز راضی نمی شود در حضور او، یک خانم صورتحساب را پرداخت کند .

۱۲٫ وقتی باران می بارد، شما چتر را روی سرش بگیرید
وقتی باران می بارد، یک جنتلمن چتر را برای همسرش نگه می دارد و برایش مهم نیست اگر خودش خیس شود، حتی اگر سوپراستاری چون لئوناردو دیکاپریو باشد !

۱۳٫ بالاپوش خود را به همسرتان بدهید
یک جنتلمن اگر ببیند همسرش یا نامزدش از سرما می لرزد، بالاپوش خود را به او می دهد .

۱۴٫ رازدار همسرتان باشید
یک جنتلمن واقعی همیشه رازداری می کند، حتی اگر از همسرش جدا شود، همچنان رازهای همسرش را پیش خودش حفظ خواهد کرد .

۱۵٫ نامزدتان را به خانه برسانید
یک جنتلمن چه با اتومبیلش و چه با پای پیاده، نامزدش را تا خانه همراهی می کند زیرا نگران امنیت اوست .

۱۶٫ به همسرتان خوب گوش دهید
خوب گوش دادن هم به اندازه ی خوب حرف زدن مهم است. یک جنتلمن به حرف های همسرش خوب گوش می دهد چون واقعا می خواهد او را درک کند .

۱۷٫ آن تایم باشید
یک جنتلمن به موقع سرقرارش حاضر می شود. ترافیک، بهانه ی خوبی برای دیر رسیدن نیست. یک مرد خوش رفتار و اصیل، برنامه ریزی دقیق دارد و یک خانم را منتظر نگه نمی دارد .

۱۸٫ همسرتان را تحسین کنید
همسرتان برای اینکه آراسته و زیبا باشد، وقت صرف می کند و نظر شما برایش از هرکس دیگری مهمتر است، پس جنتلمن باشید و همیشه از او تعریف کنید. ایراد گرفتن را برای مردهای چندش آور بگذارید !

رفتارهای یک جنتلمن واقعی چگونه باید باشذ

۱۹٫ مواظب باشید به هیچ خانمی تنه نزنید
یک جنتلمن همیشه کاملا مراقب است که به هیچ خانمی تنه نزند، چون این حرکت کاملا به دور از تمدن است، واقعا هیچ بهانه ای برای این کار پذیرفته نیست .

۲۰٫ همیشه به خانواده ی همسرتان احترام بگذارید
یک جنتلمن، از راه های مختلفی احترام و محبت خود را نسبت به خانواده ی همسرش نشان می دهد. این رفتار هم اعلام می کند که به همسرتان علاقه دارید و برایش احترام قائلید و مراقبش هستید. تأثیر احترام و محبت خود را هم از سوی همسرتان خواهید دید و هم از سوی خانواده ی او .

سه ویژگی دیگر یک جنتلمن واقعی

جنتلمن ها در رستوران
غذا خوردن یکی از مهم ترین رفتارهایی است که به سادگی می تواند سطح شخصیتی هر کس را مشخص کند و رستوران همان جایی است که افراد مسلط به آداب معاشرت، رفتار درست را در آن با تمام ریزه کاری هایش، نمایش می دهند. آنها هماهنگ با کسی که به همراهش در رستوران هستند غذا خوردن را آغاز می کنند، به هیچ وجه با دهان باز غذا را نمی جوند و غذاخوردنشان پر سر و صدا نیست، برای سیر شدن عجله ندارند و به سرعت غذا نمی خورند، درصورتی که به چیزی نیاز داشته باشند دست دراز نمی کنند بلکه از طرف مقابل کمک می گیرند و نکته دیگر اینکه جنتلمن ها همیشه از گارسون ها بابت خدمات شان تشکر می کنند. البته این مقدار که گفتیم بخش کوچکی از آداب بسیاری است که در این مجال، فرصت پرداختن به آنها نیست اما منابع زیادی برای یادگیری کامل آداب معاشرت در رستوران موجود است که می توانید آنها را دنبال کنید .

آشنایی با رفتارهای یک جنتلمن واقعی

جنتلمن در بحران ها
یکی از متر و معیارهای همیشگی برای سنجش نوع شخصیت افراد، بررسی عملکرد آنها در موقع عصبانیت و بحران است، یک جنتلمن واقعی در وضعیت بحرانی و بروز ناملایمات زندگی، آرامش خود را حفظ کرده وهیچ وقت برای دیگران اظهار ضعف یا به قول خودمانی اش «آه و ناله »نمی کند. این دسته از افراد، وقتی تحت فشار شدید هستند، قبل از نمایش هر واکنشی، خوب فکر کرده و در سکوت تمام جوابش را می سنجند. عادت به صبر و سکوت یک ویژگی جنتلمنانه است .
آ نها هنگام عصبانیت هرگز فحش نمی دهند بلکه سعی می کنند از فضای تنش خود را دور نگه داشته، با خویشتنداری موقعیت سخت پیش آمده را مدیریت کنند .

وقتی یک جنتلمن اشتباه می کند
هرچند کسانی که دارای اعتماد به نفس بالا هستند، نسبت به توانایی ها و برداشت های خود اعتماد دارند اما اگر در هر زمینه ای اشتباه کرده باشند، با شجاعت تمام آن را می پذیرند و برای اصلاح نقاط ضعف شان بدون هیچ چانه زنی تلاش می کنند. خوب است بدانید پذیرفتن نقاط ضعف و اشتباهاتتان آن هم بدون فرافکنی، نشانه راستگویی و قدر

منبع:مجله زندگی آنلاین

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #