فهرست
انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 16
بدون دیدگاه

جزئیات مرگ دلخراش زن ۴۴ ساله در بیمارستان‌ ساری

جزئیات مرگ دلخراش زن ۴۴ ساله در بیمارستان‌ ساری

ماه ایران: جزئیات مرگ دلخراش زن ۴۴ ساله در بیمارستان‌ ساری

عباسی جزئیات مرگ خانم ۴۴ ساله بدنبال عمل جراحی ستون فقرات در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ساری را تشریح کرد و گفت: با دستورمقام قضایی پرونده‌ای در پزشکی قانونی استان تشکیل و اقدامات تشخیصی لازم انجام شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران جزئیات فوت خانم ۴۴ ساله بدنبال عمل جراحی ستون فقرات در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ساری را تشریح کرد و گفت: با دستورمقام قضایی پرونده‌ای در پزشکی قانونی استان تشکیل و اقدامات تشخیصی لازم انجام شد.
وی گفت: بیمار در تاریخ ۲۹/۱/۹۷ تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حین عمل جراحی نیاز به ترزیق خون شد که بعد از ترزیق خون علائم ناسازگاری گروه خونی بروز کرد و بلافاصله نمونه خون جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال و مشخص شد که گروه خونی بیمار o+ بوده و نمونه خون ترزیق شده A+ مثبت بوده است.

 

عباسی افزود: لذا ناسازگاری گروه خونی اتفاق افتاده است که منجر به خونریزی و در بیمارشد و علی رغم درمان‌های انجام شده بیمار فوت نمود که این موضوع در پزشکی قانونی استان تحت بررسی قرار دارد و نتیجه بعد از کارشناسی اعلام می‌شود.

 

وی تصریح کرد: خطای ناسازگاری گروه‌های خونی ABo عوارض مرگباری داشته و امکان ایجاد آن در تمام دنیا وجود دارد. ولی آنچه مهم است توجه به اهمیت ترزیق خون و فرآورده‌های آن و استقرار سیستم هموویژولانس برای مدیریت و پایش سلامت خون در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی است.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران درادامه بیان کرد: عدم رعایت استاندارد‌های انتقال خون توسط پرستاران خطای ترزیق ناشی از تشابه اسمی، عدم بررسی و چک دقیق اطلاعات کیسه خون با مشخصات هویتی و بالینی بیمار از جمله خطای‌های ممکن در انتقال خون است که نیازمند برنامه ریزی مدون و ساختاری در پروسه ترزیق خون است.

 

منبع: رکنا

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #