فهرست
انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 16
بدون دیدگاه

تقویت حافظه کوتاه مدت با روشی ساده اما قوی

تقویت حافظه کوتاه مدت با روشی ساده اما قوی

ماه ایران: تقویت حافظه کوتاه مدت با روشی ساده اما قوی

برای تقویت حافظه کوتاه مدت دنبال راه حلی ساده و موثر هستید ، دوست ندارید دارویی برای داشتن هوش و حافظه قوی مصرف کنید پس از ۸ راهکار جالب این بخش استفاده کنید.

راهکارهای ساده و خانگی برای تقویت حافظه کوتاه مدت

آیا گاهی اوقات فراموش می کنید که چه می خواهید بگویید ؟تقویت حافظه کوتاه مدت
تقویت حافظه کوتاه مدت
آیافراموش می کنید که درآشپزخانه یا سوپرمارکت چه می خواهید؟
آیا تا بحال تاریخ های مهم را فراموش کرده اید ؟
شاید پاسخ شما هم مثل بسیاری به این سوالات مثبت باشد.

ممکن است مغزشما با اطلاعات زیادی اشباع شده باشد اما خبرخوبی که برایتان داریم این است که با انجام تمارین می توانید حافظه کوتاه مدت خود رابهبود بخشید. می توانید با انجام یکسری تمارین و برخی عادات حافظه کوتاه مدت خود را تقویت کنید .خوابیدن ، داشتن رژیم غذایی متعادل ،استفاده از همه ی حواس ، بازی های ذهنی همه ی اینها ذهن را قوی می کند

روش تقویت حافظه کوتاه مدت و جلوگیری از فراموشی بدون دارو

برای تقویت حافظه کوتاه مدت چه کنیم؟

توجه کنید :اول ازهمه اینکه در یک زمان تنها به یک چیز فکر کنید ، در سالهای گذشته فلسفه چند وظیفه ای خیلی معروف شده که پیشنهاد می کرد در یک زمان چند کار انجام دهید با این حال نظریه درست نیست.

برای تقویت حافظه کوتاه مدت از بازی های ذهنی لذت ببرید :

از طریق را ههای بیشماری می توانید حافظه کوتاه مدت خود را تحریک کنید، مغز شما به محرک ها پاسخ می دهد درست به همان شیوه که عضلات ورزش می کنند می توانید با این روش ذهن و مغزتان را ورزش دهید.

تقویت حافظه کوتاه مدت از همه ی حواس استفاده کنید :

حافظه تنها با چیزهایی که می بینید ایجاد نمی شود مطمئنا شما خاطرات کودکی مثل بوی نان تازه پخته شده مادربزرگ یا آهنگی که مادر می خواند را بیاد دارید بنابراین در بزرگسالی هم می توانید از تمام این حواس بهره ببرید . اگر در بخاطر آوردن اسم افراد مشکل دارید چند بار با صدای بلند آن را تکرار کنید با اینکار گوش دربخاطر آوردن اسم کمکتان می کند .اگرمی خواهید دستور پخت کیک را به یاد آورید طعم آن را مزه مزه کنید .

تقویت حافظه کوتاه مدت با روش تقویت گوش :

در این تکنیک کلمات ، تصاویر ، جملات، همگی حافظه کوتاه مدت را بهبود می بخشد. قافیه و شعرخوانی هم کمک بزرگی است مثلا اگرمی خواهید به یاد داشته باشید ماه ۳۰ روز است قاعده ایی برا ی آن وجود دارد. البته می توانید تعدادی از قواعد را با توجه به اطلاعات شخصی مثل اسم اعضای خانواده یا چیزهای دیگر نشانه بگذارید .

تقویت حافظه کوتاه مدت با بخش بندی و سازمان دهی :

زمانی که یک شماره تلفن ۱۰ رقمی را بخاطر می سپارید فراموش کردن آن آسان است اما اگر آن را به ۲ یا ۳بخش تقسیم کنید و بخش بخش تکرار کنید در دراز مدت بیشتر یادتان می ماند . چندبار تکرار کنید تا خوب در ذهنتان بماند .

برنامه ریزی و روش های جالب برای تقویت حافظه کوتاه مدت

 تغذیه مناسب راهی است برای تقویت حافظه کوتاه مدت:

بدون شک بین رژیم غذایی و ذهن ارتباط وجود دارد ، غذاهای حاوی امگا۳ مثل سالمون ،آوکادو ،مغزها -سبزیجات ، پرو تئین ازپیری زودرس ذهن و بیمارهای شناختی مثل آلزایمر جلوگیری می کند .

خوب خوابیدن توصیه دیگری برای تقویت حافظه کوتاه مدت:

آیا تا بحال توجه کرده اید بخاطر آوردن چیزی در پایان روز سخت تر است ؟ یااینکه اگر۳ یا ۴ساعت خوابیده باشید به سادگی نمی توانید چیزی را به یاد آورید چون مغز هم مثل سایر اندام ها نیاز به استراحت دارد پس به این مسئله بیش از پیش اهمیت دهید.

ورزش رکن اصلی برای تقویت حافظه کوتاه مدت:

ورزش کردن بطور روزمره برای تقویت حافظه روزمره مفید است ، باورزش کردن بدن اکسیژن را پمپاژ می کند تاهوای تازه به مغز برسد .
منبع:نمناک

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #