فهرست
انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵
بازدید: 192
بدون دیدگاه

تعیین حساسیت صفحه نمایش تلفن همراه با روشی ساده

تعیین حساسیت صفحه نمایش تلفن همراه با روشی ساده

ماه ایران: صفحه لمسی شما همزمان می تواند از ۵ تا ۱۰ لمس همزمان پشتیبانی کند، برای اطلاع از میزان حساسیت اسمارت فون خود گزارش را تا انتها مطالعه کنید.

در برخی اوقات تاچ اسکرین گوشی های هوشمند گاهی به مرور کاهش یافته و باعث نارضایتی کاربران می شود. در این خبر روش های کالیبراسیون را برای شما آموزش می دهیم تا ازین پس نیاز نباشد برای رفع این مشکل فشار انگشتان را برای لمس صفحه افزایش دهید. شما قرار است تا تاچ گوشی خود را کالیبره کنید. با این کار شما سلامت گوشی را اندازه گیری و تعیین صحت می کنید. کاری که باعث می شود تا به نوعی ریکاوی در گوشی شما صورت بگیرد.

مراحل کار:
به قسمت تنظیمات گوشی بروید، Developer Mode را از طریق منوی تنظیمات فعال کرده تا حالت مخصوص توسعه دهندگان در گوشی بکار بیافتد. دوباره به تنظیمات مراجعه کنید گزینه About Phone را انتخاب سپس عبارت Build Number را هفت مرتبه لمس کنید. اکنون Developer Mode برای همیشه در گوشی شما فعال خواهد شد.

5590616_944

قدم بعدی Settings / Deveoper options  / Pointer location /Show touches خواهد بود. اکنون بافعال کردن تیک چک باکس در دو گزینه آخر خواهید دید که مقادیر رمزی و دایره های خاکستری کوچکی در زیر انگشتان بر روی صفحه نمایش نشان داده خواهد شد. با این حالت شما می توانید قابلیت هایی مانند بزرگ نمایی دو انگشتی را بکار بیندازید. قابلیتی که قادر به تشخیص چند لمس در صفحه خواهد بود. بطور مثال بالاترین حد ممکن برای این لمس ۱۰ است به این معنی که گوشی شما از ۱۰ لمس همزمان پشتیبانی خواهد کرد.

5590626_924

با این صفحه می توان ویژگی های گفته شده را آزمایش کرد. پیش فرض گوشی شما P:0.1 در نظر گرفته شده و به این معنی است که صفحه چند لمس همزمان را در لحظه برای شما تشخیص می دهد. هر ۱۰ انگشت خود ر اروی صفحه فشار دهید تا از این مورد آگاه شوید. گوشی شما ۱۰/۱۰ را نشان خواهد داد.

تعیین حساسیت صفحه نمایش تلفن همراه با روشی ساده

5590639_684

حالا ببینیم کدام نقاط از صفحه نمایش گوشی شما کارایی مطلوب دارد، انگشت خود را در قسمتی از صفحه نمایش که بنظرتان ضعیف است بکشید تا عددی را مشاهده کنید این حالت میزان فشاری را که صفحه نمایش حس می کند  را نشان می دهد. یک صفحه لمسی خوب با کمترین فشار عدد ۰٫۰۵ را به شما نشان خواهد داد.

5590639_684

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #