فهرست
انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
بازدید: 199
بدون دیدگاه

تزیین شمع سفره هفت سین با ایده های ۹۷ + تصاویر

تزیین شمع سفره هفت سین با ایده های ۹۷

ماه ایران: تزیین شمع سفره هفت سین با ایده های ۹۷

شمع های سفره هفت سین عید نوروز ۹۷ را با ایده های جدید و شیک تزیین کنید, ایده های بهاری و نوروزی که هفت سین را دوبرابر زیبا میکنند.

تزیین شمع عید نوروز

به جای شمع های ساده می توانید شمع های تزیینی زیبا در سفره هفت سین قرار دهید. در اینجا روش های زیبا و خاص برایتزیین شمع هفت سین مدل بهاری، توری و اکلیلی یاد داده شده است.تزیین شمع

تزیین شمع

نور آتش در هر فضایی غوغا می کند و شمع ها به سادگی می توانند تداعی کننده ی نور آتش برای فضای شما باشند. برای داشتن فضایی دلچسب تر و ایجاد آرامش در فضا استفاده از شمع ها به خوبی می تواند حال و هوای شما را تغییر دهد.

تزیین شمع سفره هفت سین با ایده های ۹۷

شمع را می توان در شکل های مختلف بر سر سفره هفت سین قرار داد. جالب است بدانید که با روش های ساده می توانید شمع را به شکل های زیبا و فانتزی در آورید. در اینجا هشت مدل تزیین شمع فانتزی را مرحله به مرحله به شما می آموزیم تا بتوانید شمع هایی با پایه های بهاری زیبا با گل ها، کریستال، آب و نوار های توری و اکلیل را در منزل درست کنید.
۱- با استفاده از پارچه های بافت دار مثل تورها به سادگی می توانید شمع های طرح دار بسازید، برای این کار راه های مختلفی وجود دارد می توانید طرح های متفاوت را از روی تورها جدا کنید و با کمک چسب چوب روی شمع های رنگی بچسبانید، و یا تورها را روی شمع ها قرار دهید و با اسپری رنگ بزنید سپس تورها را از روی شمع ها بردارید. برای این منظور خلاقیت خودتان را دست کم نگیرید!
۲- از برگ های سبز برای تزیین شمع ها استفاده کنید، این برگ های سبز می تواند بخشی از سبزه عید شما باشد که جلوه ی بی نظیری به سفره ی هفت سین شما خواهد بخشید. توجه داشته باشید که در تزیین شمع ها ترکیب رنگی را فراموش نکنید، استفاده از شمع های سفید در این زمینه به شما کمک به سزایی خواهد کرد.
۳- یک ایده ی خلاقانه در تزیین شمع های عید استفاده از دانه های شکر است! به سادگی می توانید شمع های شکری مقرون به صرفه را خودتان بسازید، برای این کار نیاز به چسب چوب بی رنگ و دانه های شکر دارید، سطح شمع ها را با چسب بی رنگ بپوشانید و در ظرف شکر بغلطانید پس از خشک شدن شکرهای اضافی آن با قلم مو به آرامی جدا کنید، شمع شکری شما آماده است!
۴- گلدان های کوچک شیشه ای انتخاب کنید و داخل آن ها را با گل و آب پر کنید و از شمع های کوچکی که روی آب می ایستند استفاده کنید و جلوه ی بی نظیری به سفره ی هفت سین خود ببخشید، به جای گل ها هم می توانید از سیب و میوه های مختلف به تناسب ظرف انتخابی خود استفاده کنید.

تزیین شمع های عید نوروز

 ۵- شمع های تخم مرغی گزینه ی بی نظیر دیگری برای سفره ی هفت سین شماست داخل پوست تخم مرغ ها را خالی کنید و با شمع های وارمر داخل آن ها را پر کنید، برای تزئین اطراف آن از گل ها و خزه و سرخس ها استفاده کنید و جلوه ی بی نظیری به ظاهر آن ها ببخشید.
۶- شمع های خود را نقاشی کنید! برای این منظور از شمع های نسوز استفاده کنید و سطح آن را طرح های متفاوتی را نقاشی کنید حتی می توانید از تایپوگرافی ها برای این منظور استفاده کنید و ظاهر متفاوتی را به شمع های خود ببخشید.
۷- سطح شمع ها را با پارچه های متفاوت بپوشانید، پارچه های کنفی و یا خال خالی برای این منظور بسیار مناسب اند، می توانید از ترکیب چند پارچه و روبان برای کار استفاده کنید و به سادگی شمع های خود را تزیین کنید.
تزیین شمع سفره هفت سین با ایده های ۹۷

ایده های جدید تزیین شمع 

 ۸- ایده ی پارچه ها را می توانید با کاغذ کادو های متفاوت هم اجرا کنید و با کنف و گل های خشک تزیینشان کنید، در این کار خلاقیت خود را فراموش نکنید!
منبع:چاره چی

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #