فهرست
انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
بازدید: 55
بدون دیدگاه

تاثیر ورزش تای چی بر بهبود عملکرد تنفسی بیماران ریوی

تاثیر ورزش تای چی بر بهبود عملکرد تنفسی بیماران ریوی

ماه ایران: تاثیر ورزش تای چی بر بهبود عملکرد تنفسی بیماران ریوی

مطالعه جدید نشان می دهد انجام منظم ورزش قدیمی چینی موسوم به «تای چی» موجب تقویت عملکرد تنفسی در افراد مبتلا به «بیماری مزمن انسداد ریه» می شود.

 این هنر رزمی چینی شامل میزان قابل توجهی اعمال فیزیکی همراه با کشش، تنفس، و حرکت هماهنگ است که نیاز به هیچ تجهیزات خاصی ندارد.

تیمی از محققان دریافتند این ورزش آرام و روشمند با توانبخشی ریه به بهبود عملکرد تنفسی در افراد مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه کمک می کند. بیماری مزمن انسداد ریه نوعی بیماری التهاب ریه است که موجب انسداد مجاری هوا و دشواری در تنفس می شود.

درحال حاضر توانبخشی ریه نیاز به دسترسی به کارکنان مجرب و تجهیزات تخصصی دارد.

«نان شان ژونگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوآنژو چین، در این باره می گوید: «ما با بررسی فواید ورزش تای چی دریافتیم بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه که تحت درمان با دارو بودند، علائم بیماری شان با انجام این ورزش تحت کنترل بود که بر بهبود کیفیت زندگی شان تاثیر داشت.»

در این مطالعه، محققان ۱۲۰ بیمار مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه را در مناطق روستایی چین که هیچوقت داروی برونکودیلاتور مصرف نکرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

محققان مشاهده کردند کاهش علائم بیماری مزمن انسداد ریه می تواند به شدت موجب بهبود کیفیت زندگی بیماران شود.

به گفته محققان، این مطالعه نشان می دهد که ورزش تای چی یک جایگزین مناسب برای درمان بیماران در صورت عدم دسترسی بیمار به خدمات توانبخشی ریه است. ما بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه را به انجام این ورزش در منزل توصیه می کنیم.

منبع:مهر

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #