فهرست
انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
بازدید: 32
بدون دیدگاه

تاثیر مصرف مربای بِه در زیبایی چهره نوزاد

تاثیر مصرف مربای بِه در زیبایی چهره نوزاد

ماه ایران: تاثیر مصرف مربای بِه در زیبایی چهره نوزاد

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی از نقش موثر مصرف مربای بِه در زیبایی چهره نوزاد خبر داد.

میوه بِه حاوی قند، فیبر، پروتئین، پکتین و مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، کلسیم، سدیم، پتاسیم و انواع ویتامین‌های A ، C ، D و گروه ویتامین‎‌های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶ و B۱۲ بوده؛ بِه خام قابض و ضد اسهال است در حالی که مصرف مربای بِه همراه با عسل یا شکر موجب رفع یبوست و نفخ شکم می‌شود.

برای بررسی خواص مربای بِه و اینکه مصرف آن برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت‌وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

مهم‌ترین خواص مربای بِه

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگاران، دربارهمهم‌ترین خواص مربای بِه اظهار کرد: مصرف این مربا نقش موثری در تقویت معده و قلب دارد؛ مربای بِه برای مبتلایان به رفلاکس معده (برگشت غذا از مری و معده) مفید است.

وی درباره خواص دیگر مربای بِه گفت: مصرف این مربا تاثیر بسزایی در تقویت قوه بینایی دارد؛ مربای بِه شادی و نشاط را در افراد به همراه دارد؛ این مربا برای اشخاصی که دچار ترس می‌شوند، مناسب است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: مربای بِه ورم روده را از بین می‌برد؛ این مربا همچنین اعصاب را تقویت می‌کند و سبب ایجاد تعادل در افراد می‌شود.

عظمایی با بیان اینکه مربای بِه برای زنان باردار بسیار مفید است، تاکید کرد: مصرف این مربا در دوران بارداری موجب زیبایی چهره نوزاد می‌شود؛ مربای بِه همچنین رحم را تقویت و از سقط جنین جلوگیری می‌کند.

موارد منع مصرف مربای بِه

وی درباره موارد منع مصرف مربای بِه تصریح کرد: افراد گرم مزاج به ویژه اشخاص صفراوی (گرم و خشک) باید در مصرف مربای به احتیاط کنند؛ این افراد در صورت غلبه گرمی پس از مصرف این مربا باید یک استکان از ترکیب عرق شاه‌تره و کاسنی را میل کنند؛ مربا‌های تمشک و آلبالو از جمله مربا‌های مناسب برای افراد صفراوی مزاج است.

عظمایی یادآور شد: افراد برای تهیه مربای بِه باید از ظروف مسی استفاده کنند تا مربا رنگ خوبی داشته و با کیفیت باشد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #