فهرست
انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 25
بدون دیدگاه

باکتری های خوب پوست سلاحی امیدبخش در مقابله با اگزما

باکتری های خوب پوست سلاحی امیدبخش در مقابله با اگزما

ماه ایران: باکتری های خوب پوست سلاحی امیدبخش در مقابله با اگزما

تحقیق اولیه نشان می دهد کنترل قدرت باکتری های سودمندی که به طور طبیعی بر روی پوست زندگی می کنند ممکن است درمانی موفقیت آمیز برای اگزما باشد.

 دکتر «ایان مایلز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما قصد داریم با بکارگیری باکتری ها از منبع سالم در پوست افراد مبتلا به اگزما، به طریقی میکروبیوم پوست را تغییر دهیم که هم علائم بیماری تسکین یابد و هم افراد از درمان مداوم این بیماری خلاصی یابند.»

اگزما یک بیماری التهابی پوستی است که موجب خشکی و خارش پوست شده و آن را در مقابل بثورات و عفونت ها آسیب پذیر می کند. هنوز علت دقیق این بیماری مشخص نیست، اما این باور وجود دارد که باکتری ها و سایر میکروب های که بر روی پوست زندگی می کنند می توانند نقش مهمی داشته باشند.

در تحقیق جدید، باکتریوم زنده Roseomonas mucosa که به طور طبیعی بر روی پوست زندگی می کند از افراد سالم بدون اگزما گرفته شد و بر روی پوست ۱۰ بیمار بزرگسال و ۵ کودک مبتلا به اگزما بکار گرفته شد.

شرکت کنندگان بزرگسال دو بار در هفته و به مدت ۶ هفته آب حاوی مقادیر زیاد باکتری های خوب را بر روی قسمت داخلی آرنج و در قسمت دیگری از ناحیه پوست مورد نظرشان اسپری می کردند. آنها به همین شیوه درمان منظم اگزما ادامه دادند. کودکان تحت مطالعه نیز به مدت ۱۲ هفته طبق همین شیوه قرار گرفتند.

بعد از چند هفته، شدت اگزما بیماران کاهش یافت و حتی برخی در مورد قطع مصرف کرم های استروئیدی که برای درمان اگزمای شان استفاده می کردند، خبر دادند.

در مجموع مشخص شد که ۶ بیمار از ۱۰ بیمار بزرگسال و ۴ کودک از ۵ کودک شاهد بهبود بیش از ۵۰ درصدی در علائم بیماری شان تا پایان آزمایش بودند.

منبع:مهر

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #