فهرست
انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵
بازدید: 221
بدون دیدگاه

انهدام باند ضرب سکه‌های تقلبی در پشت‌بام پاساژ در تهران

 

انهدام باند ضرب سکه‌های تقلبی در پشت‌بام پاساژ در تهران

 

انهدام باند ضرب سکه‌های تقلبی

انهدام باند ضرب سکه‌های تقلبی

ماه ایران : باند ٢ نفره ضرب سکه‌های تقلبی در تهران که موفق به کلاهبرداری از چندین صرافی مشهور کشور شده بودند از سوی پلیس پایتخت متلاشی شد. متهمان کارآگاه ضرب سکه خود را در پشت‌بام یک مجتمع تجاری مخفی کرده بودند و بازرسی از آن به کشف چندین سکه تقلبی و تجهیزات ضرب آنها منجر شد.

به  گزارش  اعتماد ؛١۴ آذر امسال، مالک یکی از صرافی‌های آریاشهر به کلانتری ١٣۴ شهرک قدس مراجعه کرد و گفت که مردی ده‌ها سکه بهار آزادی تقلبی به او فروخته است. ماموران پرونده‌ای با موضوع «بدل اندازی به شیوه ضرب سکه تقلبی» تشکیل و برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دادند.

 

شاکی به کارآگاهان این پایگاه گفت: «چندی پیش، مردی در چند نوبت به صرافی‌ام مراجعه کرد و سکه‌های تمام بهار آزادی را به من فروخت. هر بار چند سکه طلا برایم می‌آورد و در این مدت مجموعا ٣٩ سکه تمام بهار پلمب شده در بسته بندی‌های متعلق به صرافی‌های معتبر تهران و کشور، به من فروخت. مدتی بعد، وقتی می‌خواستم سکه‌ها را به یکی از همکارانم بفروشم، او بسته‌ها را باز کرد که آنجا متوجه تقلبی بودن همه سکه‌ها شدیم.»

 

با ثبت شکایت مالباخته، کارآگاهان به بررسی بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار پرداخته و موفق شدند یکی از مجرمان سابقه‌دار که پیش از این‌بارها به اتهام کلاهبرداری و ضرب و جرح عمدی روانه زندان شده است را شناسایی کنند. در ادامه مخفیگاه او در مرزداران شناسایی شد اما متهم آنجا را ترک کرده و هیچ سرنخی از خود باقی نگذاشته بود.

 

انهدام باند ضرب سکه‌های تقلبی : مدتی بعد، یک دستگاه خودروی سواری «ام‌وی‌ام» نقره‌ای‌رنگ متعلق به متهم شناسایی و بلافاصله دستور توقیف آن و سرنشینانش صادر شد. سرانجام تلاش‌ها به ثمر نشست و ٢٩ آذر، ماموران گشت آشکار پلیس آگاهی در منطقه جنت آباد، خودروی متهم را شناسایی و خودش را دستگیر کردند. او پس از انتقال به کلانتری با شاکی روبه‌رو شد و صراحتا به فروش سکه‌های تقلبی اعتراف کرد. او گفت که سکه‌ها را از مردی به نام کامران در محدوده خیابان کریم‌خان تحویل گرفته و در ازای فروش هر کدام از آنها، ۴٠٠ هزار تومان را خودش برمی‌داشت و بقیه به کامران می‌رسید.

 

با کسب این اطلاعات، محل تردد و فعالیت کامران در خیابان کریم‌خان تحت نظر قرار گرفت و سرانجام خودش در عملیات پلیس دستگیر شد. در بازرسی اولیه از او، یک سکه طلای تقلبی تمام بهار آزادی کشف شد اما این سرنخ ابتدایی ماجرا بود. متهمان در پشت‌بام یک مجتمع تجاری در خیابان کریم‌خان، یک کارگاه ضرب سکه‌های تقلبی راه انداخته بودند و با استفاده از برند صرافی‌های معتبر تهران و کشور، سکه می‌زدند. در بازرسی از این کارگاه نیز چندین سکه تقلبی و تجهیزات ضرب آن کشف شد که متهمان به تولید و استفاده از آنها برای کلاهبرداری اعتراف کردند.

 

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به توقیف تمام تجهیزات مورد استفاده در ضرب سکه‌های تقلبی و بسته‌بندی آنها، از طرح شکایت رسمی اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهرات و سکه تهران خبر داد و گفت: «علاوه بر این شکایت‌ها، مالکان چندین صرافی مطرح کشور نیز با مراجعه به پلیس از متهمان شکایت کرده‌اند. آنها با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده و پرونده‌شان در شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ٣۶ تهران، در حال رسیدگی است.

اخبار حوادث

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

مطالب مرتبط

# ## #