فهرست
انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید: 41
بدون دیدگاه

افکار سمی را چگونه از خودم دور کنم؟

افکار سمی را چگونه از خودم دور کنم؟

ماه ایران: افکار سمی را چگونه از خودم دور کنم؟

اشتباهات همواره بخشی از زندگی انسان است ، عدم پذیرش مشکلات و اشتباهات و درس گرفتن از آنها ، می تواند در ذهن افراد یک سیاه چاله به نام افکار سمی ایجاد کند

تشخیص افکار و اندیشه های سمی

 زمانی که از افکار سمی صحبت می کنیم معنا واقعا وجود سم در فکر ما نیست بله این تاثیر افکاری خاص است که شاید می تواند مثل سم در روان ما تاثیر بگذارد. لازم و ضروری است، زمانی که افکارمان سمی به نظر می رسند، به آن توجه کنیم و این کار باعث می شود که بتوانیم به شیوه ای مثبت تر فکر کنیم در ابتدا، در اینجا ۱۰ فکر سمی وجود دارد که مردم آنرا تشخیص نمی دهند.افکار سمی

۱٫من یک بازنده ام

احساس نالایق بودن، توانایی عملکرد ما را مختل می کند اعتقادات و باورهای غلط درباره ی خودمان و خود کم بینی ، منجر به ایجاد اضطراب،افسردگی و حتی افکار مربوط به خودکشی نیز می شود.
ساخت ذهنیت و افکار مثبت و سالم ، ما را به چالش می کشد و راه حلی ماسب برای این باور محدود و مضر می باشد.
احساس شکست خوردن 

۲٫کسان دیگیری باید از من مراقبت کنند

این یک احساس حقوقی و حالت ذهنی سمی و خطرناک است ، سمی است، زیرا اعتماد به نفس و ارزش ما را پایین می آورد. خطرناک است، زیرا ما را وابسته به دیگران میکند و برای انجام هر کاری به آنها محتاج می شویم که این موضوع باعث نابودی توانایی های ما می شود.

۳٫همیشه حق با من است

افرادی که همیشه اصرار دارند که حق با آنهاست و فکر می کنند که درست می گویند،خود را در معرض خطر رکود زندگی قرار می دهند عدم تمایل به پذیرش چیزی ،زمانی که آنرا نمی دانین ، پیشرفت ذهنی و معنوی برای ما غیر ممکن می شود.

۴٫من این کار را فردا انجام خواهم داد

آیا شما واقعا فردا انجام می دهید؟ یا فردا می شود، هفته بعد ،ماه بعد و در نهایت هرگز انجامش نمی دهید؟ قبل از هر تصمیمی این را بدانید ، که هر چقدر کارهای شما به تعویق بیفتد، استرس و اضطراب شما را بیشتر می کند اما کافی است تا فقط یک قدم کوچک بردارید و شروع کنید خیلی سریع می توانید احساسات منفی را خنثی کنید.

عمل کردن به جای فکر کردن 

۵٫ وقتی که فلان اتفاق بیفتد، من خوشحال خوام شد

“وقتی که این کار جدید را دریافت کنم”
“وقتی که یک میلیون دلار پول داشته باشم.”
“وقتی پول خانه ام پرداخت شود.”
“وقتی کالج من به پایان برسد.”
نه،نه،نه و نه. مطالعات متعدد نشان داده اند که خوشحالی بستگی به درآمد ، تحصیلات و شغل ندارد.
بلکه؛ خوشبختی و خوشحالی زمانی است که توانایی لذت بردن از تک تک دقایق لحظات زندگی کنونی را داشته باشیم.

۶٫تقصیر آنهاست

همانطور که ممکن است متوجه شوید، بزرگسالان به تفکر نابالغ ایمنی ندارند. عدم پذیرش مسئولیت و سرزنش اشخاص دیگر، برای مشکلات ما می تواند منجر به نارضایتی از زندگی شود.
قدرت خود را در انتخاب هایتان در زندگی ، پرورش دهید و از اتهامات و مشکلات خودتان و تقصیر دیگران پرهیز کنید و آنها را بپذیرید
نپذیرفتن مشکلات

۷٫نمی توانم بپذیرم

اشتباهات، بخشی از انسان بودن است ، ممکن است کلیشه ای باشد، اما انتظار از اینکه کامل و بی نقص باشیم، ناامید کننده و دست نیافتنی است بدتر از آن، ترس از اشتباهات باعث کاهش عزت نفس وبیش از حد فکر کردن، میشود پس اقدام کنید و بگذارید تا اشتباهات رخ دهند!

۸٫این خیلی غیر عادلانه است

زندگی می تواند در زمان های مختلف ما را مشغول کند. در حالی که این ممکن است باعث شود که زندگی را متهم به ناسازگاری کنیم، آن هم فقط به این دلیل که هر کدام از ما همه چیز را در کسب افتخار و موفقیت و سازگاری میبینیم در عوض، با هر چیزی روبرو می شوید، سعی کنید همه ی آن را بهتر کنید!
احساس ضعف و عدم تلاش برای پیروزی

۹٫نمی خواهم تلاش کنم

در دهه ۱۹۲۰، دراتحاد شوروی سوسیالیستی (در حال حاضر روسیه) پوسترهایی وجود داشت “کسی که کار نمیکند، نمیتواند چیزی بخورد.” افراد باید هر کاری را که میتوانند برای سیر کردن شکم فرزندانشان، انجام دهند، اما زمانی که به آن منطقی نگاه کنیم (در این مورد از لحاظ تاریخی)، ما برای یک زندگی سست ، هیچ عذرو بهانه ای نداریم.

۱۰٫تلاش خواهم کرد

آیا این منظور ” من بهترین تلاشم را انجام خواهم داد” را دارد؟ اگر چنین است، بسیار خوب است. مشکل زمانی است که کلمه «تلاش میکنم” به خودی خود یک نگرش شکست خورده است که هیچ کسی را تحت تاثیر قرار نمیدهد. چه بخواهید ، چه نخواهید ما این را میفهمیم، با خود صحبت کردن ، زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد- بنابراین به آنچه ذهن ناخودآگاهتان به شما می گوید توجه کنید!
منبع:نمناک

بدون دیدگاه

Comments are closed.

مطالب برگزیده سایت

# ## #